Trwa ładowanie...

Dzień staje się coraz krótszy. Wiadomo, w którym miesiącu skraca się najszybciej

To są zdecydowanie złe informacje dla zwolenników długiego dnia. Aktualnie dni stają się coraz krótsze, a we wrześniu zjawisko te postępuje zdecydowanie najszybciej. O ile dzień stał się krótszy w porównaniu z najdłuższym dniem roku?

Share
Dzień staje się coraz krótszy. Wiadomo, w którym miesiącu skraca się najszybciej
Dzień staje się coraz krótszy. Wiadomo, w którym miesiącu skraca się najszybciej Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d1pnii9

Przykrym faktem jest to, że lato w tym roku już do nas nie wróci. Co gorsze, przed nami coraz krótsze i ciemniejsze dni, które mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie. Jak się okazuje, to właśnie we wrześniu zaczyna ubywać nam najwięcej dnia.

"Dziś [14 września] w Katowicach Słońce wzeszło o godz. 06:18, zaś zajdzie o 19:00. Dzisiejszy dzień jest krótszy od najdłuższego dnia w roku już o prawie 4 godziny, dokładnie o 3 godziny i 43 minuty" - wyliczył Damian Dąbrowski, twórca strony "Pogoda dla Śląska".

d1pnii9

Autor portalu tłumaczy dalej, że w zależności od regionu Polski różnice te mogą być jeszcze bardziej zauważalne, a koniec astronomicznego lata i początek jesieni to okres, kiedy dni skracają się aż o 4 minuty dziennie. "Im dalej na północ, gdzie wiosną i latem dni są dłuższe niż na południu, tym te różnice są jeszcze większe" - podkreśla.

Niestety dzień będzie się stale skracać aż do 22 grudnia i zacznie się wydłużać dopiero z początkiem astronomicznej zimy, wobec czego musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: pogodadlaslaska.pl

d1pnii9

ZOBACZ TEŻ: Robert Biedroń się zdenerwował. "Rządzą nami dranie", "hipokryzja level hard"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1pnii9

Podziel się opinią

Share
d1pnii9
d1pnii9
Więcej tematów