Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo: ocenialiśmy 100 dni rządu

W poniedziałek o 9.00 zapraszamy na kolejne specjalne wydanie programu #dziejesienazywo z okazji 100 dni rządu Beaty Szydło. Odcinek poprowadzi Jacek Żakowski.

#dziejesienazywo: ocenialiśmy 100 dni rząduŹródło: WP, fot: Marta Sitkiewicz
d1pdpr6
d1pdpr6

W piątkowym programie #dziejesienazywo o tournée Beaty Szydło po Polsce w ramach podsumowań "studniówki" Robert Mazurek rozmawiał m.in. z wicepremierem Piotrem Glińskim i byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem (PO). Na kolejny odcinek programu zapraszamy w poniedziałek.

W minionym tygodniu w programie gościli najważniejsi politycy. W czwartkowym odcinku rozmawialiśmy m.in. o roli IPN w sprawie Lecha Wałęsy. Czy Instytut postąpił dobrze, publikując dokumenty bez opinii ekspertów i weryfikacji? Lidera Nowoczesnej pytaliśmy, czy poparłby Donalda Tuska jako wspólnego kandydata opozycji w następnych wyborach prezydenckich. Ocenialiśmy też mocne i słabe strony rządu PiS.

Gośćmi Sławomira Sierakowskiego byli: Ryszard Petru (.Nowoczesna), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz Dorota Gardias (przewodnicząca Forum Związków Zawodowych).

Zobacz fragment czwartkowego programu:

W środę w #dziejesienazywo rozmawialiśmy o ostrej reakcji Lecha Wałęsy na wywiad Andrzeja Dudy dla WP. "To Pan ma się do czego przyznać" - twierdził były prezydent, odnosząc się do słów głowy państwa we wtorkowym, specjalnym wydaniu programu WP.

d1pdpr6

Gośćmi programu Michała Kobosko byli: Grzegorz Schetyna (przewodniczący PO), Beata Kempa (szefowa Kancelarii Premiera), Andrzej Stankiewicz ("Rzeczpospolita") oraz Michał Krzymowski ("Newsweek").

Zobacz fragment środowego programu:

We wtorkowym specjalnym wydaniu audycji #dziejesienazywo rozmawialiśmy z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, bezpośrednio z Pałacu Prezydenckiego. Pytaliśmy m.in. o dokumenty z szafy Kiszczaka dotyczące Lecha Wałęsy, o 100 dni rządu, a także o niezależności prezydenta od działań gabinetu Beaty Szydło i PiS.

d1pdpr6

Obejrzyj cały wywiad z prezydentem:

Specjalne wydanie #dziejesienazywo z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy poprowadzili Sławomir Cedzyński i Paweł Lisicki.

Pierwsze z serii wywiadów #dziejesienazywo z okazji 100 dni rządu mogliśmy zobaczyć w poniedziałek. Gościem Wirtualnej Polski był były prezydent RP Bronisław Komorowski.

- We wtorek 23 lutego wypadał setny dzień działalności rządu PiS. Chcieliśmy podsumować ten okres. Poświęciliśmy temu wszystkie wydania naszego flagowego programu publicystycznego #dziejesienazywo. Do udziału w nim zaprosiliśmy przedstawicieli każdego ugrupowania reprezentowanego w Sejmie - mówił Krzysztof Jurowski, Dyrektor Wydawniczy w Grupie WP.

d1pdpr6

- Stawiamy na pluralizm. W czasach coraz większej polaryzacji sceny politycznej i naszego społeczeństwa chcemy zachować obiektywizm. Stąd tak zróżnicowane grono gości i tak różni prowadzący - mówił Sławomir Cedzyński, Redaktor Naczelny Serwisów Informacyjnych w Grupie WP. - Liczymy wciąż na to, że konstruktywna dyskusja jest możliwa. Stawiamy trudne i ważne pytania, szukamy na nie odpowiedzi. Zapraszamy też użytkowników do przesyłania do redakcji pytań do naszych gości. Zadamy te najciekawsze - dodawał.

(Infografika: WP/Marta Sitkiewicz)
Źródło: (Infografika: WP/Marta Sitkiewicz)
d1pdpr6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pdpr6
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj