Trwa ładowanie...

#dziejesienazywo: ocenialiśmy 100 dni rządu

W poniedziałek o 9.00 zapraszamy na kolejne specjalne wydanie programu #dziejesienazywo z okazji 100 dni rządu Beaty Szydło. Odcinek poprowadzi Jacek Żakowski.
Share
#dziejesienazywo: ocenialiśmy 100 dni rządu
Źródło: WP, Fot: Marta Sitkiewicz
d3rf4pi

W piątkowym programie #dziejesienazywo o tournée Beaty Szydło po Polsce w ramach podsumowań "studniówki" Robert Mazurek rozmawiał m.in. z wicepremierem Piotrem Glińskim i byłym szefem MON Tomaszem Siemoniakiem (PO). Na kolejny odcinek programu zapraszamy w poniedziałek.

W minionym tygodniu w programie gościli najważniejsi politycy. W czwartkowym odcinku rozmawialiśmy m.in. o roli IPN w sprawie Lecha Wałęsy. Czy Instytut postąpił dobrze, publikując dokumenty bez opinii ekspertów i weryfikacji? Lidera Nowoczesnej pytaliśmy, czy poparłby Donalda Tuska jako wspólnego kandydata opozycji w następnych wyborach prezydenckich. Ocenialiśmy też mocne i słabe strony rządu PiS.

Gośćmi Sławomira Sierakowskiego byli: Ryszard Petru (.Nowoczesna), Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) oraz Dorota Gardias (przewodnicząca Forum Związków Zawodowych).

d3rf4pi

Zobacz fragment czwartkowego programu:

W środę w #dziejesienazywo rozmawialiśmy o ostrej reakcji Lecha Wałęsy na wywiad Andrzeja Dudy dla WP. "To Pan ma się do czego przyznać" - twierdził były prezydent, odnosząc się do słów głowy państwa we wtorkowym, specjalnym wydaniu programu WP.

Gośćmi programu Michała Kobosko byli: Grzegorz Schetyna (przewodniczący PO), Beata Kempa (szefowa Kancelarii Premiera), Andrzej Stankiewicz ("Rzeczpospolita") oraz Michał Krzymowski ("Newsweek").

d3rf4pi

Zobacz fragment środowego programu:

We wtorkowym specjalnym wydaniu audycji #dziejesienazywo rozmawialiśmy z Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej Andrzejem Dudą, bezpośrednio z Pałacu Prezydenckiego. Pytaliśmy m.in. o dokumenty z szafy Kiszczaka dotyczące Lecha Wałęsy, o 100 dni rządu, a także o niezależności prezydenta od działań gabinetu Beaty Szydło i PiS.

Obejrzyj cały wywiad z prezydentem:

Specjalne wydanie #dziejesienazywo z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy poprowadzili Sławomir Cedzyński i Paweł Lisicki.

d3rf4pi

Pierwsze z serii wywiadów #dziejesienazywo z okazji 100 dni rządu mogliśmy zobaczyć w poniedziałek. Gościem Wirtualnej Polski był były prezydent RP Bronisław Komorowski.

- We wtorek 23 lutego wypadał setny dzień działalności rządu PiS. Chcieliśmy podsumować ten okres. Poświęciliśmy temu wszystkie wydania naszego flagowego programu publicystycznego #dziejesienazywo. Do udziału w nim zaprosiliśmy przedstawicieli każdego ugrupowania reprezentowanego w Sejmie - mówił Krzysztof Jurowski, Dyrektor Wydawniczy w Grupie WP.

- Stawiamy na pluralizm. W czasach coraz większej polaryzacji sceny politycznej i naszego społeczeństwa chcemy zachować obiektywizm. Stąd tak zróżnicowane grono gości i tak różni prowadzący - mówił Sławomir Cedzyński, Redaktor Naczelny Serwisów Informacyjnych w Grupie WP. - Liczymy wciąż na to, że konstruktywna dyskusja jest możliwa. Stawiamy trudne i ważne pytania, szukamy na nie odpowiedzi. Zapraszamy też użytkowników do przesyłania do redakcji pytań do naszych gości. Zadamy te najciekawsze - dodawał.

d3rf4pi

ZOBACZ WSZYSTKIE ODCINKI PROGRAMU

 (Infografika: WP/Marta Sitkiewicz)
Źródło: (Infografika: WP/Marta Sitkiewicz)
d3rf4pi

Podziel się opinią

Share
d3rf4pi
d3rf4pi
Więcej tematów