Trwa ładowanie...

Dyrektor generalny WHO o "apartheidzie szczepionkowym" na świecie

W poniedziałek, w trakcie wirtualnego Forum Pokoju w Paryżu, dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus w mocnych słowach odniósł się do sytuacji związanej ze słabą dostępnością szczepionek na świecie. W swoim przemówieniu wskazał również przyczynę i rozwiązanie tego problemu.

Share
Dyrektor generalny WHO o "apartheidzie szczepionkowym" na świecie
Dyrektor generalny WHO o "apartheidzie szczepionkowym" na świecieŹródło: Getty Images
d2sj7n4

- Na świecie doszło do sytuacji "apartheidu szczepionkowego" - oznajmił w poniedziałek podczas wirtualnego Forum Pokoju w Paryżu dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. W swoim przemówieniu podkreślił również, że w jego przekonaniu problem leży w braku dzielenia się szczepionkami.

Poza wskazaniem problemu, szef WHO powiedział też, jak można sobie z nim poradzić. Stwierdził, że "rozwiązanie leży w większym dzieleniu się specyfikami".

d2sj7n4

Szef WHO apelował już wcześniej

Dyrektor generalny WHO już wcześniej apelował do koncernów produkujących szczepionki przeciwko COVID-19, aby z uwagi na problemy z dostawami z indyjskich fabryk udostępniły dodatkowe dawki dla programu COVAX. Projekt ma na celu pomoc biedniejszym krajom w dostępie do szczepionek.

Tedros Adhanom Ghebreyesus apelował o wsparcie programu COVAX również w ubiegły piątek. Zwrócił się wówczas do bogatych państw, aby zamiast szczepić dzieci i nastolatków przekazały szczepionki przeciwko COVID-19 na cele organizacji. Dzięki temu szczepionki trafiłyby do państw rozwijających się, które z uwagi na pandemię znajdują się w bardzo poważnej sytuacji.

ZOBACZ TEŻ: "Pani zwariowała". Kłótnia w programie na żywo. Wiceminister z PiS Artur Soboń przeprasza Izabelę Leszczynę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2sj7n4

Podziel się opinią

Share
d2sj7n4
d2sj7n4
Więcej tematów