Trwa ładowanie...
d35vmxw
IAR

Dymisje w rządzie. Kiedy poznamy następców? Grupiński odpowiada

Szef klubu PO zapowiada, że w ciągu kilku dni poznamy następców zdymisjonowanych ministrów. Rafał Grupiński podkreślił w rozmowie z radiową Jedynką, że wszystkie nowe nominacje zależą od decyzji premier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dymisje w rządzie. Kiedy poznamy następców? Grupiński odpowiada
(grupinski.pl)
d35vmxw

Pytany o przyszłość Grzegorza Schetyny, który według medialnych spekulacji miałby zostać marszałkiem sejmu, gość radiowej Jedynki stwierdził, że jego partyjny kolega sprawdza się w obecnej funkcji, choć w przeszłości był bardzo dobrze oceniany jako przewodniczący izby poselskiej.

Według Grupińskiego, do wczorajszych dymisji doszło, by odzyskać zaufanie społeczeństwa do państwa.

- W sytuacji, gdy nieustająco dochodzą do nas informacje, że "handluje się" jakąś częścią taśm sprzed roku na rynku, tutaj każda osoba, która mogłaby być kolejnym sposobem na szantaż wobec rządzących, musiała zrobić ten ruch, ten gest rezygnacji z pełnionego stanowiska - mówił Grupiński.

d35vmxw

W środę Ewa Kopacz poinformowała o dymisjach ministrów skarbu, zdrowia i sportu. Z funkcji marszałka sejmu zrezygnował Radosław Sikorski, a Jacek Cichocki przestał być koordynatorem służb specjalnych.

Stanowiska stracili ponadto: Jan Vincent Rostowski - szef doradców politycznych szefowej rządu, Tomasz Tomczykiewicz - sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Stanisław Gawłowski - sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Rafał Baniak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Zobacz również wideo: Dymisje w rządzie Kopacz

d35vmxw

Podziel się opinią

Share
d35vmxw
d35vmxw
Więcej tematów