Trwa ładowanie...
d3339jz

Dwa nowe komitety kandydatów na prezydenta zgłoszone do PKW

Do PKW w poniedziałek wpłynęły zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych dwóch kandydatów na prezydenta: Grzegorza Brauna i Włodzimierza Zydorczaka. Komisja wezwała komitet Brauna do usunięcia wady zawiadomienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa nowe komitety kandydatów na prezydenta zgłoszone do PKW
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
d3339jz

Grzegorz Braun to publicysta i reżyser. Zydorczak jest przedsiębiorcą z Kościana w woj. wielkopolskim.

Łącznie PKW zarejestrowała do tej pory dziewięć komitetów: ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego, Andrzeja Dudy (PiS), Adama Jarubasa (PSL), Magdaleny Ogórek (SLD), Janusza Palikota (Twój Ruch), Janusza Korwin-Mikkego (ugrupowanie KORWiN), Jacek Wilk (Kongres Nowej Prawicy), muzyka Pawła Kukiza, Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy).

Od momentu zarejestrowania przez PKW komitet wyborczy kandydata na prezydenta może pozyskiwać i wydatkować fundusze na kampanię wyborczą.

d3339jz

Start w wyborach zapowiedzieli też m.in.: Anna Grodzka (Partia Zielonych i lewica społeczna), wicemarszałek Sejmu Wanda Nowicka (popierana przez Unię Pracy) i Waldemar Deska (Partia Libertariańska).

O utworzeniu komitetu można zawiadamiać PKW do 16 marca. 26 marca o północy mija termin dostarczenia do PKW 100 tys. podpisów, koniecznych, aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja; jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

Zobacz również: Kołodko: SLD proponowało mi start w wyborach prezydenckich

d3339jz

Podziel się opinią

Share
d3339jz
d3339jz
Więcej tematów