Trwa ładowanie...

Duda: zadaniem prezydenta jest przeciwdziałanie próbom skłócenia narodów polskiego i białoruskiego

Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził Podlasie. Po południu spotkał się z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w Bielsku Podlaskim. - Wiele działań jest prowadzonych po to, żeby skłócić nasze społeczeństwa i narody - powiedział prezydent podczas spotkania z mediami.

Share
Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w Polsce
Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w PolsceŹródło: PAP
d2gtu4z

Andrzej Duda w poniedziałek po południu w Bielsku Podlaskim spotkał się z przedstawicielami mniejszości białoruskiej w Polsce.

W wypowiedzi dla mediów wspomniał między innymi o swoim ubiegłotygodniowym spotkaniu ze Swiatłaną Cichanouską, liderką białoruskiej opozycji oraz trzema przedstawicielkami mniejszości polskiej na Białorusi.

d2gtu4z

Kobiety w ostatnim czasie przetrzymywane były w białoruskim areszcie. Zwolniono je 25 maja, obecnie przebywają w Polsce.

Przed spotkaniem z mniejszością białoruską w Bielsku Podlaskim prezydent zadeklarował, że głównym punktem rozmowy będzie obecna sytuacja na Białorusi.

Duda: Wiele działań jest prowadzonych po to, żeby skłócić nasze narody

- Wiele działań jest prowadzonych po to, żeby skłócić nasze społeczeństwa i narody, a przecież jesteśmy wszyscy razem obywatelami jednej Rzeczypospolitej i chciałbym bardzo, żebyśmy do tej sytuacji nie dopuścili - powiedział Andrzej Duda.

- Uważam, że jest wielkim zadaniem prezydenta RP, aby przeciwdziałać tego typu próbom, aby pewne rzeczy pokazywać i nazywać po imieniu - zaznaczył.

d2gtu4z

Szef klubu PiS o Cichanouskiej: niech szuka pomocy w Moskwie

Przypomnijmy, że w piątek 4 czerwca Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości, opublikował tweet, w którym sugerował, że Swiatłana Cichanouska powinna "szukać pomocy w Moskwie" za to, że spotkała się z prezydentem Warszawy, Rafałem Trzaskowskim (PO).

"Jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników" - napisał przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek posłowie Koalicji Obywatelskiej poinformowali, że złożą wniosek o odwołanie Ryszarda Terleckiego ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. "Dla takich jak on nie powinno być miejsca w polityce" - napisał na Twitterze szef PO Borys Budka.

d2gtu4z

Andrzej Duda z wizytą na Podlasiu

Prezydent w poniedziałek i wtorek składa wizytę w województwie podlaskim. W poniedziałek m.in. odwiedził Klasztor Prawosławny Świętych Marty i Marii na Świętej Górze Grabarce.

Źródło: PAP, Wiadomości WP, Twitter

Zobacz też: Grzesiowski odniósł się do słów Morawieckiego. Ostudził entuzjazm premiera

Przeczytaj także:

d2gtu4z
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2gtu4z

Podziel się opinią

Share
d2gtu4z
d2gtu4z
Więcej tematów