Duda rozwiąże Sejm pod presją Kaczyńskiego? Jest głos z Pałacu

Duda rozwiąże Sejm pod presją Kaczyńskiego? Jest głos z Pałacu
Duda rozwiąże Sejm pod presją Kaczyńskiego? Jest głos z Pałacu
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/Łukasz Gągulski
Adam Zygiel

28.01.2024 12:04, aktual.: 28.01.2024 13:07

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że według niego Sejm "nie istnieje", jeśli nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej Sądu Najwyższego. Doradca prezydenta Błażej Poboży został zapytany, czy Andrzej Duda rozwiąże Sejm. - Pan prezydent powiedział, że nie widzi przestrzeni do nowych wyborów - przekazał.

- W moim przekonaniu Sejm, jeżeli nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej, to po prostu w tej chwili nie istnieje - powiedział w piątek prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Mamy w tej chwili zupełny kryzys konstytucyjny, nie mamy w gruncie rzeczy władzy, która przestrzega konstytucji - dodał.

"Prezes Kaczyński jest w oszołomieniu"

W programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" politycy komentowali słowa Kaczyńskiego.

- Mam wrażenie, że pan prezes Kaczyński jeszcze się nie dowiedział, co się wydarzyło 15 października, jest w oszołomieniu. Dopiero do niego doszło, że już nie rządzi. Jest w kompletnym oderwaniu od jakiejkolwiek rzeczywistości - stwierdził Bartosz Arłukowicz z Koalicji Obywatelskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Głos z Pałacu Prezydenckiego

Doradca prezydenta Błażej Poboży oświadczył, że słowa Kaczyńskiego trzeba rozpatrywać w kontekście politycznym. - Konstytucja została w te cztery tygodnie podeptana co najmniej kilka razy. Mamy sytuację bezprecedensową, mieliśmy więźniów politycznych - podkreślał, mówiąc o Mariuszu Kamińskim i Macieju Wąsiku, którzy zostali ponownie ułaskawieni przez Andrzeja Dudę.

Poboży przekonywał jednak, że prezydent nie rozwiąże Sejmu. - Pan prezydent powiedział, że nie widzi przestrzeni do nowych wyborów i to powinno zamknąć dyskusję - podsumował.

Czytaj więcej:

Źródło: Radio Zet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1827)
Zobacz także