Trwa ładowanie...
d2r8w3f

Dramat wojny w Syrii. Zdjęcie tego chłopca obiegło świat

• Zdjęcie 5-letniego Omrana Daqneesha pokazuje piekło wojny w Syrii

• Chłopiec został ranny podczas ataku lotniczego w pobliżu Aleppo

• W internecie zdjęcie zamieściła antyrządowa organizacja Aleppo Media Center

d2r8w3f

Mały chłopiec pokryty kurzem siedzi samotnie w ambulansie. Widać na nim ślady krwi, ma załzawione oczy. Według brytyjskiej gazety "The Telegraph" jest to 5-letni Omran Daqneesh, który właśnie przeżył bombardowanie syryjskiego miasta w okolicy Aleppo. Zdjęcie szybko rozprzestrzeniło się w mediach społecznościowych i staje się symbolem dramatu mieszkańców Syrii.

Zdjęcie chłopca oraz film z akcji ratowniczej umieściła w sieci antyrządowa organizacja Aleppo Media Center. Chłopiec, wraz z czworgiem innych dzieci, został ranny w ataku lotniczym na miasto w pobliżu Aleppo do którego doszło 17 sierpnia. Nalot został przeprowadzony przez wojska rosyjskie lub siły podległe prezydentowi Syrii Baszara al-Asada.

Omran trafił do szpitala M10. Został umyty oraz opatrzony przez służby ratownicze. Po kilku godzinah został zwolniony. Lekarze w tym dniu uratowali życie 12 dzieciom.

d2r8w3f

Zdjęcie chłopca zamieścił na Twitterze korespondent "The Telegraph" Raf Sanchez. Szybko rozprzestrzeniło się ono w mediach społecznościowych.

d2r8w3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r8w3f
Więcej tematów