Trwa ładowanie...

Dramat rodziny z Izdebek. Pojawiły się nowe informacje ws. ojca skazanego za kazirodztwo

Sąd zaostrzył wyrok ws. Krzysztofa S i rodziny z Izdebek. Mężczyzna został skazany m.in. za kazirodztwo.

Share
Dramat rodziny z Izdebek. Jest prawomocny wyrok sądu
Dramat rodziny z Izdebek. Jest prawomocny wyrok sąduŹródło: Getty Images
d9wxvih

Chodzi o sprawę Krzysztofa S. z Izdebek. Mężczyzna został skazany na dziewięć lat pozbawienia wolności za obcowanie płciowe z małoletnimi poniżej 15. roku życia i kazirodztwo. Pokrzywdzone były jego trzy córki. Najstarsza miała siedem lat, gdy rozgrywał się rodzinny dramat.

Sąd zdecydował również o tym, że Krzysztof S. nie będzie mógł kontaktować się z pokrzywdzonymi dziećmi. Mężczyzna będzie musiał wypłacić każdej z pokrzywdzonych córek po 10 tys. zł zadośćuczynienia.

d9wxvih

Tymczasem prokurator wniósł apelację, domagając się dziesięcioletniego zakazu zajmowania wszelkich stanowisk związanych z wychowaniem i opieką nad osobami małoletnimi, a także nakaz opuszczenia lokalu wspólnie zajmowanego z pokrzywdzonymi córkami.

Koronawirus w Polsce. Piotr Zgorzelski odpowiada Stanisławowi Karczewskiemu. Cięta riposta

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", sąd apelacyjny podtrzymał wyrok z października, dodając do niego wnioski prokuratora. Wyrok jest już prawomocny. Krzysztof S. nie przyznał się do winy. Biegli stwierdzili, że jest osobą poczytalną.

Dramat, jaki rozgrywał się w domu w Izdebkach, wyszedł na jaw jesienią 2018 r. Wówczas zaginął 12-letni Daniel - najstarszy syn Krzysztofa S. Chłopiec spędził dwie noce w lesie. Po jego odnalezieniu policjantki nabrały podejrzeń, że 6-letnia siostra Daniela mogła być krzywdzona przez ojca. Później pojawiły się również informacje świadczące o tym, że ojciec molestował także dwie inne córki.

d9wxvih

Jego żona i matka pokrzywdzonych córek utrzymywała, że Krzysztof S. jest niewinny. Łącznie mieli dziesięcioro dzieci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d9wxvih

Podziel się opinią

Share
d9wxvih
d9wxvih
Więcej tematów