Trwa ładowanie...

Szczytno. Policjant postrzelił kursantów. Zapadła decyzja sądu

Sprawa dotyczy postępowania wobec wykładowcy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Mężczyzna podczas zajęć ze strzelectwa nieumyślnie ranił dwóch uczestników kursu. Sąd rejonowy warunkowo umorzył postępowanie wobec Macieja W.

Share
Szczytno. Wyrok wobec policyjnego wykładowcy Wyższej Szkoły Policji (Fot.: wikimedia.org)
Szczytno. Wyrok wobec policyjnego wykładowcy Wyższej Szkoły Policji (Fot.: wikimedia.org)
d3bmyyj

Do zdarzenia doszło w maju 2019 r. Maciej W. prowadził zajęcia strzeleckie dla funkcjonariuszy kursu podstawowego. W pewnym momencie doszło do niekontrolowanego wystrzału. Ranne zostały dwie osoby, które przewieziono do szpitala. Doświadczony instruktor usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków i doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Szczytno. Wyrok wobec policyjnego wykładowcy Wyższej Szkoły Policji

Policjant przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Nie umiał wytłumaczyć, jak doszło do sytuacji. Jego obrońca chciał warunkowego umorzenia postępowania na rok. Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do tej prośby, uznając Macieja W. za winnego. Mężczyzna ma zapłacić pokrzywdzonym po 10 tys. zł zadośćuczynienia oraz pokryć po 3 tys. kosztów sądowych.

d3bmyyj

Od oskarżonego zostały także zasądzone koszty postępowania na rzecz Skarbu Państwa. Prokurator i pełnomocnik oskarżycieli nie sprzeciwili się decyzji sądu. Instruktor nie był wcześniej karany i miał pozytywną opinię dotyczącą służby. Pojednał się również z osobami, które przypadkowo ranił. Pozostali uczestnicy zajęć cofnęli wniosek o ściganie mężczyzny. Wyrok jest nieprawomocny.

Wyrok TK w sprawie aborcji. Joanna Scheuring-Wielgus ostro o Julii Przyłębskiej

Źródło: olsztyn.so.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3bmyyj

Podziel się opinią

Share
d3bmyyj
d3bmyyj
Więcej tematów