Trwa ładowanie...

Dr. Grzesiowskiemu chcą odebrać prawo do wykonywania zawodu. Lekarz zabrał głos

P.o. Głównego Inspektora Sanitarnego chce odwołać z zawodu dr. Pawła Grzesiowskiego - takie informacje dla Wirtualnej Polski przekazał prof. Wojciech Maksymowicz. Oficjalnie potwierdził to znany immunolog.
Share
Dr Paweł Grzesiowski
Dr Paweł Grzesiowski Źródło: East News, Fot: Mateusz Grochocki
d16ikrv

– Doszły do mnie słuchy, że rzekomy Główny Inspektor Sanitarny Kraju, pan inżynier, wystosował wystąpienie do Izby Lekarskiej o ukaranie pozbawieniem prawa wykonywania zawodu Grzesiowskiego. To kompletny skandal. Gdyby tak miało być to odbierzmy dyplom inżynierski panu inżynierowi - powiedział gość programu "Tłit" Wirtualnej Polski prof. Maksymowicz.

Dr Paweł Grzesiowski zabrał głos

Do sprawy w mediach społecznościowych odniósł się dr Paweł Grzesiowski, potwierdzając doniesienia. Dodał, że zgodnie z procedurami nie może skomentować sprawy.

d16ikrv

"Szanowni Państwo, w związku z dzisiejszą (piątek - przyp. red.) wypowiedzią prof. Maksymowicza, potwierdzam, że wpłynęła skarga na moją osobę do Naczelnej Izby Lekarskiej, która będzie procedowana przez Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej zgodnie z procedurą, w związku z tym nie mogę jej komentować" - napisał lekarz.

Dr Grzesiowski pozbawiony zawodu? Zarzuty

Według informacji "Gazety Wyborczej" Krzysztof Saczka, p.o. Głównego Inspektora Sanitarnego, zarzuca lekarzowi, że ten wprowadza w błąd opinię publiczną nieprawdziwymi i niepotwierdzonymi informacjami dotyczącymi COVID-19, a także oczerniania m.in. Inspekcję Sanitarną.

d16ikrv

Według urzędnika dr Grzesiowski ma promować niesprawdzone rozwiązania w walce z pandemią. "Stołeczna" dodała, że Saczka nie podał konkretów, jednak przekazał, że jest gotowy udzielić pełniejszych informacji Izbie Lekarskiej.

Zobacz też: Adam Niedzielski przegrywa z pandemią? Wojciech Maksymowicz podał dramatyczne dane

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16ikrv

Podziel się opinią

Share
d16ikrv
d16ikrv
Więcej tematów