Trwa ładowanie...
d1jg037

Dotychczasowy nuncjusz w Polsce mianowany na ambasadora w Rosji

• Nuncjusz apostolski opuszcza Warszawę tuż przed wizytą papieża Franciszka w Polsce
• Celestino Migliore został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem w Rosji
• Arcybiskup Migliore był nuncjuszem w Polsce od 2010 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dotychczasowy nuncjusz w Polsce mianowany na ambasadora w Rosji
(Sławomor Kamiński / Agencja Gazeta)
d1jg037

Do zmiany na stanowisku watykańskiego ambasadora w Warszawie dochodzi na dwa miesiące przed wizytą papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Nie podano jeszcze, kto będzie nowym nuncjuszem w Polsce. Abp Migliore, jeden z najbardziej znanych watykańskich dyplomatów, opuści Polskę w najbliższych tygodniach.

Sam nuncjusz zapowiedział, że niebawem opuści nasz kraj. A bardzo chciał wziąć udział w lipcowych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

d1jg037

Obserwatorzy zwrócili od razu uwagę na fakt, że nuncjusz opuszcza Warszawę tuż przed wizytą papieża Franciszka w naszym kraju. Jak również na to, że jednocześnie kończy swoją misję polski przedstawiciel w Watykanie. W końcu czerwca swoją placówkę, po niecałych trzech latach, opuści Piotr Nowina-Konopka, dotychczasowy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Zastąpi go poeta, publicysta i historyk Janusz Kotański.

63-letni włoski dostojnik kościelny był nuncjuszem w Warszawie od czerwca 2010 roku. Mianował go na to stanowisko Benedykt XVI. Wcześniej arcybiskup Migliore w charakterze stałego obserwatora reprezentował papieża przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Do Moskwy jedzie krótko po historycznym spotkaniu na Kubie Franciszka z patriarchą rosyjskiego prawosławia Cyrylem.

d1jg037

Podziel się opinią

Share
d1jg037
d1jg037