WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Dotychczasowy nuncjusz w Polsce mianowany na ambasadora w Rosji

• Nuncjusz apostolski opuszcza Warszawę tuż przed wizytą papieża Franciszka w Polsce
• Celestino Migliore został mianowany przez papieża Franciszka nuncjuszem w Rosji
• Arcybiskup Migliore był nuncjuszem w Polsce od 2010 roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dotychczasowy nuncjusz w Polsce mianowany na ambasadora w Rosji
(Sławomor Kamiński / Agencja Gazeta)
WP

Do zmiany na stanowisku watykańskiego ambasadora w Warszawie dochodzi na dwa miesiące przed wizytą papieża Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Nie podano jeszcze, kto będzie nowym nuncjuszem w Polsce. Abp Migliore, jeden z najbardziej znanych watykańskich dyplomatów, opuści Polskę w najbliższych tygodniach.

Sam nuncjusz zapowiedział, że niebawem opuści nasz kraj. A bardzo chciał wziąć udział w lipcowych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

WP

Obserwatorzy zwrócili od razu uwagę na fakt, że nuncjusz opuszcza Warszawę tuż przed wizytą papieża Franciszka w naszym kraju. Jak również na to, że jednocześnie kończy swoją misję polski przedstawiciel w Watykanie. W końcu czerwca swoją placówkę, po niecałych trzech latach, opuści Piotr Nowina-Konopka, dotychczasowy ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Zastąpi go poeta, publicysta i historyk Janusz Kotański.

63-letni włoski dostojnik kościelny był nuncjuszem w Warszawie od czerwca 2010 roku. Mianował go na to stanowisko Benedykt XVI. Wcześniej arcybiskup Migliore w charakterze stałego obserwatora reprezentował papieża przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku. Do Moskwy jedzie krótko po historycznym spotkaniu na Kubie Franciszka z patriarchą rosyjskiego prawosławia Cyrylem.

Polub WP Wiadomości
WP
WP