Trwa ładowanie...

Donald Tusk skomentował wypowiedź ministra Wójcika. Nazwał go "hazardzistą"

Minister Michał Wójcik, po tym, jak zabrał głos ws. wyjścia z aresztu Sławomira Nowaka, zwrócił na siebie uwagę Donalda Tuska. Były premier postanowił skomentować słowa ministra. Nazwał go "hazardzistą".
Share
Donald Tusk zareagował na słowa ministra Wójcika.
Donald Tusk zareagował na słowa ministra Wójcika.Źródło: PAP/EPA, Fot: Patrick Seeger
d1gdb08

We wtorkowym "Gościu Wydarzeń" Michał Wójcik, wiceprezes Solidarnej Polski oraz minister w kancelarii premiera komentował decyzję warszawskiego sądu ws. Sławomira Nowaka, byłego szefa resortu transportu w rządzie PO-PSL. Sąd nie wyraził zgody na przedłużenie aresztu tymczasowego dla Nowaka.

Minister Wójcik stwierdził, że prowadzone ws. Nowaka śledztwo jest wielowątkowe i "bardzo poważne". Minister dodał również, że w takich sprawach areszt trwający dwa lub trzy lata nie jest niczym dziwnym

Na jego słowa postanowił zareagować były premier Donald Tusk, który na swoim profilu na Twitterze zamieścił bardzo dosadny komentarz, nazywając przy tym ministra Wójcika "hazardzistą".

Na wpis Donalda Tuska zareagował Roman Giertych. "A może po prostu ochotnik?" - napisał mecenas Giertych.

PRZECZYTAJ: Prof. Wojciech Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. Potwierdzenie ustaleń WP

d1gdb08

"Kto podważa pozycję ministra Ziobro szkodzi Polsce w tej sprawie"

Skomentowana przez Donalda Tuska wypowiedź ministra Wójcika dotyczyła rozmowy o wyjściu z aresztu Sławomira Nowaka. Michał Wójcik w odpowiedzi na pytanie gospodarza programu "Gość Wydarzeń", zwrócił uwagę na brak dyskusji o tym, że śledztwo ws. Sławomira Nowaka jest bardzo skomplikowane.

- Dlaczego nie mówi się w przestrzeni medialnej, że dowody są poszukiwane w drodze pomocy prawnej, w różnych państwach, nie tylko na Ukrainie ale także w Estonii, także na Cyprze, w Gruzji panie redaktorze? Że dzisiaj, no przepraszam, jest wielowątkowe śledztwo, bardzo poważne? - pytał w "Gościu Wydarzeń" minister.

d1gdb08

Minister dodał również, że w sprawach tego typu areszt trwający dwa lub trzy lata to coś, co może się zdarzać, w zależności od stopnia skomplikowania sprawy.

- W wielu takich sprawach osoby są w aresztach, przebywają nawet i dwa i trzy lata, taka jest prawda. A tutaj tę sprawę wyjaśnimy do końca. I kto podważa pozycję ministra Ziobro szkodzi Polsce w tej sprawie, jest ignorantem po prostu. Nie damy tutaj absolutnie mówić nic złego przeciwko Prokuraturze - powiedział minister Wójcik.

Zobacz też: Sprawa Sławomira Nowaka. Zbigniew Ziobro: za to powinien wstydzić się Donald Tusk

Sprawa Sławomira Nowaka. Nieoczywisty komentarz Marcina Ociepy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gdb08

Podziel się opinią

Share
d1gdb08
d1gdb08
Więcej tematów