Trwa ładowanie...
d4eedvz

Donald Trump i Pierwsza Dama USA oddają hołd George'owi H.W. Bushowi

Donald Trump i Melania Trump żegnają byłego prezydenta USA George’a Busha. Para prezydencka złożyła w Houston hołd zmarłemu politykowi i patriocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Trump i Pierwsza Dama USA złożyli hołd zmarłemu byłemu prezydentowi.
Donald Trump i Pierwsza Dama USA złożyli hołd zmarłemu byłemu prezydentowi. (East News, Fot: AP)
d4eedvz

Donald Trump i Melania Trump w Houston

[Danald Trump] (https://wiadomosci.wp.pl/donald-trump-6129261747357825c) i Melania Trump w poniedziałek złożyli hołd przed trumną byłego Prezydenta USA Gearge’a Busha. W swojej wypowiedzi Donald Trump podkreślił, że zmarły prezydent był wielkim patriotą. Jego wypowiedź nie gloryfikowała jednak zmarłego polityka, ponieważ w jej trakcie padło również sformułowanie, że George Bush był "wspaniałym gościem", za którym będzie tęskniło wiele osób.

Donald Trump i Melania Trump nie byli jedynymi osobami, które wzięły udział w pożegnaniu byłego prezydenta. Wcześniej kilka słów o zmarłym powiedzieli wiceprezydent Mike Pence i inni czołowi politycy. Na uroczystość przybyło również wielu mieszkańców Houston. To właśnie do nich został wystosowany komunikat, w którym poproszono ich o założenie kolorowych skarpetek, ponieważ Georg Bush był ich ogromnym fanem.

d4eedvz

Amerykanie będą mogli spędzić chwilę przy trumnie byłego prezydenta do środowego poranka.

Donald i Melania Trump na uroczystym pogrzebie

Uroczystości związane z pogrzebem George’a Busha zaplanowano na środę. Wówczas trumna z ciałem byłego prezydenta zostanie wystawiona w waszyngtońskiej Katedrze Narodowej. W ceremonii udział wezmą Donald Trump oraz Melania Trump. Prezydent USA nie zabierze wówczas głosu. Na pogrzeb przybędą również dziesiątki delegatów z całego świata. Pośród nich znajdą się prezydent Andrzej Duda oraz Lech Wałęsa.

George Bush zmarł w piątek 20 listopada w swoim domu w Houston. Miał 94 lata.

d4eedvz

Podziel się opinią

Share
d4eedvz
d4eedvz
Więcej tematów