Trwa ładowanie...

Dominacja wyżu nie dopuści groźnych opadów. Utrzyma się pochmurna pogoda

Ostatnie noce zaznaczyły się w Polsce poważnym mrozem. W wielu miejscach w kraju za sprawą frontu atmosferycznego pojawił się śnieg. Wystąpiły też gęste i marznące mgły. Taka pogoda utrzyma się w kolejnych dniach.
Share
Wyż skandynawski uratował nas przed brzydką pogodą
Wyż skandynawski uratował nas przed brzydką pogodąŹródło: wxchart.eu
d3udh5q

Przed nami okres stabilniejszej, ale pochmurnej pogody. Polska znajduje się pomiędzy układem wyżowym znad Skandynawii, a niżem znad Morza Śródziemnego. Na uwagę zasługuje także niewielki układ wysokiego ciśnienia znad południowo-zachodniej Europy. To on, jak również Skandynawski wspomniany wyż nie pozwolą wejść od południa Europy intensywnych opadów deszczu oraz śniegu, które mogłyby na poważnie utrudnić nam życie.

Co prawda we wtorek front atmosferyczny z południa będzie próbował przedostać się do Polski, ale zostanie on prawdopodobnie unicestwiony przez klin wyżu skandynawskiego. W najbliższych dniach zachmurzenie duże z dość sporą ilością mgieł. We wtorek możemy liczyć na niewielkie przejaśnienia.

d3udh5q

Na poważną poprawę pogody możemy liczyć od środy. Od północnego wschodu coraz więcej czystego nieba. Niestety na termometrach nadal większego ciepła nie widać. Noce przyniosą w wielu miejscach temperatury ujemne. W dzień natomiast możemy liczyć na temperatury lekko plusowe.

   wetterpate.de
Źródło: wetterpate.de

Uważajmy na drogach, gdyż mimo plusowych temperatur powierzchnia dróg może być zdradliwie śliska.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu

d3udh5q

Zobacz także: Kierowcy zmierzają do wulkanizacji. Kolejki są coraz dłuższe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3udh5q

Podziel się opinią

Share
d3udh5q
d3udh5q
Więcej tematów