Trwa ładowanie...

Departament Stanu USA o Polsce: będziemy uważnie śledzić sytuację dot. sądownictwa

- Polska ma prawo do przeprowadzania reform dotyczących sądownictwa, ale takie reformy powinny być zgodne z polską konstytucją i najwyższymi standardami prawa międzynarodowego - tymi słowami rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert odniosła się do reform polskiego sądownictwa. - Będziemy śledzić rozwój sytuacji bardzo uważnie - dodała.

Share
Departament Stanu USA o Polsce: będziemy uważnie śledzić sytuację dot. sądownictwa
Źródło: Getty Images, Fot: Monica Schipper
d3g315u

Heather Nauert, przedstawicielka urzędu odpowiadającego za amerykańską dyplomację, po raz kolejny odniosła się do sytuacji w Polsce w kontekście zmiany prawa dotyczącego sądów.

Zapytana przez reportera Faktów TVN o ostatnie zmiany w ustawach dot. sądownictwa stwierdziła, że "zmiany w prawie powinny także uszanować niezależność sądownictwa i trójpodział władz". - Chcę podkreślić, jak ważna jest dla nas silna, zdrowa demokracja w Polsce - dodała Nauert.

Rzeczniczka podkreśliła, że Departament Stanu USA jest świadomy, że pojawiły się nowe projekty przedstawione przez prezydenta Andrzeja Dudę.

- Śledzimy prace parlamentarne w tym zakresie. Liczymy, że nasi sojusznicy utrzymają silne demokratyczne instytucje, gospodarkę i możliwości obronne. Będziemy śledzić rozwój sytuacji bardzo uważnie - zapowiedziała Nauert.

Źródło: WP, TVN24

d3g315u

Podziel się opinią

Share
d3g315u
d3g315u
Więcej tematów