Trwa ładowanie...

Delegacja NIK pojechała z wizytą do Mińska. Chodzi o Puszczę Białowieską

Według ustaleń Polsatnews.pl delegacja Najwyższej Izby Kontroli pojechała z wizytą do Mińska. Rozmowy z Najwyższym Organem Kontroli, czyli białoruskim odpowiednikiem NIK, mają dotyczyć sytuacji w Puszczy Białowieskiej.

Share
Delegacja NIK pojechała z wizytą do Mińska. Chodzi o Puszczę Białowieską
Delegacja NIK pojechała z wizytą do Mińska. Chodzi o Puszczę Białowieską Źródło: East News, fot: Jacek Dominski/REPORTER
d1jpjay

Jak przekazał Łukasz Pawelski, rzecznik NIK, przedstawiciele jego instytucji pojechali w czwartek 16 grudnia do Mińska. Polsatnews.pl przekazał, że Polska delegacja spotka się z członkami Najwyższego Organu Kontroli, będącego białoruskiego odpowiednika NIK.

Rozmowy będą dotyczyły sytuacji w Puszczy Białowieskiej, która jest aktualnie przedmiotem kontroli urzędników Najwyższej Izby Kontroli.

d1jpjay

Najwyższa Izba Kontroli z wizytą w Mińsku. Chodzi o Puszczę Białowieską

Pawelski nie chciał komentować czy wizyta delegacji NIK na Białorusi i współpraca instytucjonalna jest właściwym działaniem w sytuacji kryzysu dyplomatycznego między Polską i Białorusią. Na pytania Polsatnews.pl, rzecznik zaznaczył jednak, że wizyta w Mińsku odbywa się w ramach standardowej współpracy międzynarodowej.

Niebezpieczne SMS-y. Ekspert radzi, co robić, by nie stracić pieniędzy

Organy kontrolne 194 państw są zrzeszone w Międzynarodowej Organizacji Najwyższych Organów Kontroli (INTOSAI), dzięki której odbywają się rozmowy międzynarodowe. Najwyższa Izba Kontroli jest członkiem instytucji od 1959 roku. Delegacja NIK z 16 grudnia br. w Mińsku jest realizowana właśnie w ramach współpracy INTOSAI.

d1jpjay

Źródło: Polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1jpjay
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jpjay
Więcej tematów