Trwa ładowanie...

Dawid Żukowski. Nieoficjalnie: miał rany kłute w okolicach serca

W poniedziałek ma odbyć się sekcja zwłok chłopczyka, którego ciało odnaleziono w sobotę przy trasie A2 w okolicach węzła Pruszków. Policjanci są przekonani "z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością", że jest to poszukiwany od ponad tygodnia Dawid Żukowski. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopiec miał rany kłute.
Share
Caiło dziecka znaleziono przy trasie A2, w okolicach węzła Pruszków
Caiło dziecka znaleziono przy trasie A2, w okolicach węzła PruszkówŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dwjsw50

Nieoficjalną informację o tym, że na ciele chłopca stwierdzono rany kłute w okolicach serca podał portal tvp.info. Jego zwłoki miały zostać starannie ukryte w zaroślach obok zbiornika z wodą.

- W poniedziałek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok - powiedział w rozmowie z Polsat News rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. - Postępowanie zostało zainicjowane i będzie prowadzone w kierunku zabójstwa. Będzie zmierzało ku wyjaśnieniu wszystkich okoliczności tej sprawy - dodał prokurator.

Zobacz także: Dawid Żukowski. Podano termin sekcji zwłok. Prokuratura wszczyna postępowanie

Poszukiwania Dawida Żukowskiego trwały od nocy z 10 na 11 lipca, gdy zaginięcie chłopca zgłosiła jego matka. Dziecko za jej zgodą zabrał ojciec - Paweł Ż. Małżeństwo od pewnego czasu nie mieszkało razem.

dwjsw50

Paweł Ż. miał odwieźć chłopca wieczorem do matki. Nigdy tam jednak nie dotarł. Po godz. 18 mężczyzna wysłał matce 5-latka SMS-a. Stwierdził, że już nigdy nie zobaczy dziecka. Kobieta miała zeznać, że nie zareagowała na te słowa, bo sądziła, że to wyłącznie złośliwości.

Zobacz także: Poszukiwania Dawida Żukowskiego. Kryminolog o zachowaniu ojca: to nie był impuls

Przed godz. 21 policjanci dostali zgłoszenie, że ojciec Dawida został śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa. Miał popełnić samobójstwo. Maszynista pojazdu powiedział, że mężczyzna oczekiwał na przejazd pociągu i rzucił się pod niego.

Źródło: tvp.info

dwjsw50

Podziel się opinią

Share
dwjsw50
dwjsw50
Więcej tematów