Trwa ładowanie...

David Cameron zrzeka się mandatu. "Nie ma możliwości bycia skutecznym posłem, kiedy było się wcześniej premierem"

• Były premier Wielkiej Brytanii ze skutkiem natychmiastowym opuszcza Izbę Gmin

• Trzeba będzie przeprowadzić wybory w okręgu Witney w hrabstwie Oxfordshire

Share
David Cameron zrzeka się mandatu. "Nie ma możliwości bycia skutecznym posłem, kiedy było się wcześniej premierem"Źródło: PAP/EPA, fot: FACUNDO ARRIZABALAGA
dq9lbmx

Były premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapowiedział, że zrzeka się mandatu posła. Oznacza to konieczność przyspieszonych wyborów w jego okręgu poselskim Witney w hrabstwie Oxfordshire, który Cameron reprezentował w Izbie Gmin od 2001 roku.

Cameron był liderem Partii Konserwatywnej od 2005 roku, a premierem przez sześć lat od 2010 roku. Ustąpił ze stanowiska lidera partii torysów i szefa rządu po czerwcowym referendum, w którym Brytyjczycy zadecydowali o wystąpieniu ich kraju z Unii Europejskiej. Mimo to zapowiadał wówczas, że zachowa mandal posła do kolejnych wyborów powszechnych.

"Według mnie, w świecie dzisiejszej polityki i zważywszy na okoliczności mojej dymisji, nie ma możliwości bycia skutecznym posłem, kiedy było się (wcześniej) premierem" - powiedział Cameron w telewizji ITV.

Zaznaczył, że podjął decyzję o rezygnacji z mandatu ze skutkiem natychmiastowym.

49-letniego Camerona na stanowisku lidera partii i premiera zastąpiła dotychczasowa minister spraw wewnętrznych Theresa May. Głównym zadaniem jej rządu ma być przygotowanie i przeprowadzenie negocjacji z Unią Europejską w sprawie Brexitu.

dq9lbmx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq9lbmx
dq9lbmx
Więcej tematów