Trwa ładowanie...
d41s24f

Dania: Zatrzymano irańskich opozycjonistów pochwalających zamach w Ahwazie

W Danii policjanci zatrzymali trzech irańskich opozycjonistów, którzy pochwalali działania terrorystów odpowiedzialnych za wrześniowy atak w Ahwazie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dania: Zatrzymano irańskich opozycjonistów pochwalających zamach w Ahwazie
Dania: Zatrzymano irańskich opozycjonistów pochwalających zamach w Ahwazie (flickr.com)
d41s24f

Akcję zatrzymania trzech Irańczyków potwierdził Bjoerke Kierkegaard, rzecznik duńskiej policji. Dodał też, że pochwalanie terroryzmu jest czynem karalnym, za który grożą kary grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Zatrzymana trójka jest związana z Arabskim Ruchem Walki o Wyzwolenie Ahwazu (ASMLA). Organizacja ta jest oskarżana o dokonanie wrześniowego zamachu. Zdecydowana część członków ruchu odcina się od ataku w Ahwazie.

Pod końca września policja odcięła Kopenhagę od reszty Danii, żeby chronić działacza ASMLA przed atakiem. Duńscy policjanci udaremnili próbę zabójstwa. O planowanie ataku na członka ASMLA posądza się służby specjalne Iranu. Władzie Iranu jednak twierdzą, że cała ta sytuacja to spisek Izraela wymierzony przeciwko Teheranowi po to, żeby osłabić relacje na linii Iran-Unia Europejska.

d41s24f

Dzisiaj duńska policja przeprowadziła kilka obław. ASMLA dalej jest pod ochroną i obserwacją policjantów, którzy wciąż obawiają się, że członkowie tej organizacji mogą być celem ataków.

W wyniku zamachu terrorystycznego podczas parady wojskowej w Ahwazie zginęło 25 osób, z czego 13 było żołnierzami.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d41s24f

d41s24f
d41s24f
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów