Trwa ładowanie...

Dania zaostrza kontrole na granicy po aferze z Koranem

Po informacji z tajnych służb duńska policja zdecydowała o zaostrzeniu kontroli granicznych. Wymaga tego delikatna sytuacja, w której Dania znalazła się po incydentach z paleniem Koranu.

Duńska policjaDuńska policjaŹródło: AFP, East News, fot: OLAFUR STEINAR GESTSSON
d2p6f2f
d2p6f2f

Kilka dni temu komenda główna policji poinformowała tamtejsze Ministerstwo Sprawiedliwości, że według służb wywiadu konieczne jest tymczasowe wzmożenie kontroli na granicy - czytamy w komunikacie prasowym duńskiego MS.

Oznacza to, że w najbliższych dniach na granice wysyłane są dodatkowe patrole policji. Zintensyfikowane działania mają potrwać co najmniej do 10 sierpnia.

Dania stoi w obliczu zagrożenia atakami

W ostatnich tygodniach protestujący spalili Koran przed ambasadami krajów islamskich w Danii i Szwecji, co wywołało ostre protesty społeczności i państw islamskich. Muzułmanie, dla których spalenie świętej księgi to przestępstwo, domagają się zdecydowanych działań od władz nordyckich krajów.

d2p6f2f

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jechał wężykiem. Skrajna nieodpowiedzialność w Świętokrzyskiem

Jak stwierdził PET, incydenty ze spaleniem Koranu mają wpływ na poziom bezpieczeństwa w kraju. Ryzyko ataków terrorystycznych znacznie wzrosło. Dlatego, jak podaje w oświadczeniu ministerstwo, "władze uznały, że obecnie konieczne jest zwrócenie większej uwagi na to, kto podróżuje do Danii, aby zareagować na konkretne i aktualne zagrożenia".

- Rząd bardzo poważnie traktuje obecną sytuację, a niedawne spalenie Koranu ma, jak ocenił wywiad policyjny, znaczący wpływ na poziom bezpieczeństwa. Konieczne jest zintensyfikowanie działań policji na granicach Danii, co podkreśla powagę sytuację - powiedział duński minister sprawiedliwości, Peter Hummelgaard.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2p6f2f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p6f2f
Więcej tematów