Trwa ładowanie...

Cztery ugrupowania weszłyby do Sejmu. Najnowszy sondaż

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś, PiS wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem uzyskałyby 40-procentowe poparcie. PO wybrałoby 19 proc. z nas. Na trzecim miejscu uplasowałby się ruch Kukiz'15 - 8 proc. Ostatnią partią, która weszłaby do Sejmu, jest PSL z wynikiem 5 proc.
Share
Najnowszy sondaż pokazuje, które cztery partie weszłyby do Sejmu
Najnowszy sondaż pokazuje, które cztery partie weszłyby do SejmuŹródło: WP.PL
dx4gyas

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-11 października na liczącej 1115 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski. Wynika z niego, że progu wyborczego nie przekroczyłyby cztery partie. Chodzi o SLD (otrzymałoby 4 proc), Nowoczesną (3 proc.), Wolność (2 proc). oraz Partię Razem (2 proc.).

15 proc. respondentów jest niezdecydowanych, na kogo by oddali swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie października.

Warto zaznaczyć, że w porównaniu z wrześniem poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zmalało o 3 punkty proc. Z kolei Platforma Obywatelska, Kukiz'15 oraz PSL odnotowały jednoprocentowy wzrost w sondażach. Poparcie dla SLD, Nowoczesnej, Partii Razem i partii Wolność nie zmieniło się.

   Infogram
Źródło: Infogram

Aż 75 proc. ankietowanych zadeklarowało, że wzięłoby udział w wyborach. Z kolei do urn nie poszłoby 13 proc. Niezdecydowanych było 12 proc. respondentów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: CBOS

dx4gyas

Podziel się opinią

Share
dx4gyas
dx4gyas
Więcej tematów