ycipk-1edkyv

Człuchów. Dwuletnia Monika zmarła w szpitalu, rodzina oskarża lekarkę

Dziewczynka zmarła w niedzielę w Szpitalu im. Jana Parnasa w Człuchowie. Kilkanaście godzin wcześniej została z niego odesłana do domu z diagnozą, że ma ospę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem lekarzy, dziecko zmarło na sepsę
Zdaniem lekarzy, dziecko zmarło na sepsę (iStock.com)
ycipk-1edkyv

Po raz pierwszy w człuchowskim szpitalu (woj. pomorskie) rodzice pojawili się z 2-letnią Moniką w sobotę około godz. 14.00 - infomuje lokalne radio weekendfm.pl. Jak twierdzą bliscy dziewczynki, lekarka dyżurująca stwierdziła u niej ospę.

- Pani doktor diagnozę postawiła zza biurka - powiedział stacji Waldemar Bilski, wujek dziewczynki. - Poprosiła tylko o podniesienie koszulki dziecka i nawet nie wstała zza biurka, żeby dziecko osłuchać. Nie zleciła żadnego badania krwi - dodał.

W nocy stan dziewczynki pogorszył się. Około godz. 2.00 babcia zauważyła, że Monika ma dreszcze, płytki oddech i mętne oczy. Opiekunowie po raz drugi zawieźli ją do szpitala. Dwulatka została skierowana na oddział dziecięcy, podjęto reanimację. Niestety, nie udało się jej uratować. Lekarze powiedzieli rodzinie, że dziecko prawdopodobnie zmarło na sepsę.

ycipk-1edkyv

Prokuratura wszczęła śledztwo

Dyrektor szpitala w Człuchowie, Zdzisław Rachubiński, polecił przeprowadzenie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego. - Bardzo mnie ta sprawa poruszyła. Tym bardziej, że chodzi o dziecko - powiedział szef placówki. Dodał, że nie wie jeszcze, czy wszystkie procedury zostały zachowane przez personel szpitala. Gdyby potwierdziło się, że dziecko nie zostało zbadane, zapowiedział wyciągnięcie wobec lekarki konsekwencji.

W poniedziałek śledztwo w tej sprawie wszczęła również człuchowska prokuratura. Jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dwulatki.

ycipk-1edkyv

Wujek dziewczynki opublikował na Facebooku jej zdjęcie z krytycznym komentarzem dotyczącym dyżurnej lekarki. Internauci podchwycili temat i dzielą się swoimi nieprzyjemnymi i równie tragicznymi wspomieniami z tej placówki. Jedna z mam napisała, że jej dziecko również zmarło w tym szpitalu, a sprawa jest w prokuraturze.

Źródło: weekendfm.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1edkyv
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1edkyv

ycipk-1edkyv
ycipk-1edkyv