Trwa ładowanie...
diceh26

Czarzasty wbija szpilkę Biedroniowi. Nawiązał do propozycji za milion złotych

Lider SLD skomentował dołączenie jego partii do tzw. Koalicji Europejskiej. Wyjaśnił też dlaczego nie wszedł w sojusz z Wiosną. - Partia Roberta Biedronia dostała propozycję współpracy zarówno od nas, jaki i partii Razem. Obie odrzucili - tłumaczył w Faktach po Faktach na antenie TVN24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że SLD nie pójdzie przykładem Nowoczesnej
Włodzimierz Czarzasty zapewnia, że SLD nie pójdzie przykładem Nowoczesnej (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
diceh26

Sojusz Lewicy Demokratycznej, jako pierwsza partia, dołączył do Koalicji Europejskiej, inicjatywy założonej przez byłych premierów i ministrów spraw zagranicznych. - Decyzję ogłosiliśmy jako pierwsi, bo dzisiaj mieliśmy posiedzenie Konwencji Krajowej. Wkrótce zebranie władz mają Zieloni, PO i Nowoczesna. Liczymy, że do nas dołączą - mówił Włodzimierz Czarzasty.

Czarzasty nie boi się, że może skończyć jak partia Katarzyny Lubnauer, która została praktycznie wchłonięta przez ugrupowanie Grzegorza Schetyny. - Mądrość polega na tym, aby bardzo dobrze się porozumieć. Jak ktoś mnie zna to wie, że jestem nie do strawienia, nie da się mnie zjeść - zapewniał na antenie TVN24. Wyjaśnił też dlaczego nie wszedł w sojusz z Wiosną.

- Partia Roberta Biedronia nie określa się jednoznacznie po lewej stronie. Trzeba chcieć. Dostali propozycję współpracy zarówno od nas, jak i partii Razem. Pojawiło się nawet milion złotych na stole. Obie oferty odrzucili. To co robi ich lider to progresywny populizm. Obieca wszystko co się da, oprócz pieniędzy - mówił lider SLD.

diceh26

Szef Sojuszu wyjaśnił dlaczego zdecydował się wejść w koalicję. - Po śmierci Pawła Adamowicza czujemy, że wszystko może się zdarzyć. Wszystkie granice mogą pęknąć. Brexit może się zdarzyć. Jest tylu eurosceptyków, że UE może nie wytrzymać. Dodatkowo w Polsce łamana jest konstytucja. Nigdy nie powiem, że wojna z PiS-em to nie jest moja wojna, bo to jest moja wojna - tłumaczył.

Zobacz także: "Silna Europa to była nasza idea". Amerykański dyplomata o relacjach między Polską, USA i UE

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

diceh26

Podziel się opinią

Share

diceh26

diceh26
Więcej tematów