ycipk-33c7l2

Czarnecki: mogę się założyć, że Tusk nie zostanie prezydentem

Na eurodeputowanym PiS nie robią wrażenia sondaże, w których Donald Tusk dogania Andrzeja Dudę. Czarnecki jest przekonany, że ewentualny powrót do polskiej polityki nie skończyłby się dla byłego premiera zbyt dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czarnecki jest przekonany, że Tusk nie zostanie prezydentem Polski
Czarnecki jest przekonany, że Tusk nie zostanie prezydentem Polski (PAP, Fot: Wiktor Dąbkowski)
ycipk-33c7l2

- Mogę się założyć, że Tusk nie zostanie prezydentem Polski, a do polityki wróci tylko wtedy, kiedy będzie miał pewność, że wygra wybory. Ja mam pewność, że nie wygra - przekonywał na antenie TVP.

Ryszard Czarnecki podkreślił, że powrót Tuska na polską scenę polityczną przypomniałby wyborcom o licznych aferach, do których dochodziło w kraju podczas rządów PO. Zapytany, czy tylko Andrzej Duda ma szanse pokonać przewodniczącego Rady Europejskiej w wyścigu o prezydencki fotel, Czarnecki unikał jednoznacznej odpowiedzi.

- Polska prawica ma wielu świetnych kandydatów na najwyższe stanowiska. Nie powinniśmy jednak mnożyć ich liczby, siłą prawicy powinna być jedność. W przeszłości już zdarzało się, że przez podziały po prawej stronie sceny politycznej władza przechodziła w ręce lewicy - ocenił.

ycipk-33c7l2

Zobacz także: Polacy chcą powrotu Donalda Tuska. Publicyści skomentowali sondę WP

Czarnecki odniósł się również do sprawy obniżki wynagrodzeń poselskich i zwrotu nagród przez ministrów. Jego słowa w stu procentach spełniały wytyczne, które miały znaleźć się w słynnej tajnej instrukcji.

- To czytelny sygnał, że PiS bardzo uważnie wsłuchuje się w głos opinii publicznej. Jej wola zostanie zrealizowana - tłumaczył, dodając że wspomniana decyzja to "szach-mat" w wykonaniu prezesa Kaczyńskiego.

ycipk-33c7l2

Europoseł PiS nie zaskoczył również, używając swojego ulubionego porównania. Według Czarneckiego Kaczyński jest jak Kmicic z Trylogii Sienkiewicza - "dla wrogów okrutny, ale dla swoich też nie lekki". Polityk zauważył, że zwrot nagród może być dla ministrów trudny, ale pieniądze zostaną przeznaczone na szczytny cel.

- Najważniejsze, że pieniądze trafią do organizacji, która pomaga 365 dni w roku. Caritas nie szuka rozgłosu, tylko ciężko pracuje dla najuboższych - zaznaczył.

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-33c7l2
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33c7l2

ycipk-33c7l2
ycipk-33c7l2