Co robić z ręcznikami papierowymi? To częsty błąd w naszych domach
Ręcznik papierowe w naszych kuchniach i łazienkach to często niezastąpiony produkt. Szczególnie, gdy trzeba coś na szybko przetrzeć - m.in. do sucha. Jak się okazuje, popełniamy często błędy przy jego wyrzucaniu - już po użyciu.
Już wiele lat temu ręczniki papierowe przebojem zdobyły nasze kuchnie i łazienki. Pozwalają na szybkie i bezproblemowe pozbycie się rozlanego na blacie w kuchni soku czy płynu w łazience.
Powstaje pytanie, co robić ze zużytym już ręcznikiem, który ma na sobie ciekłe substancje. Choć pierwotny zamysł to kosz z papierem - okazuje się to błędem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Groźne odkrycie operatora koparki. Natychmiast wezwał służby
Papierowych ręczników po zużyciu nie zaliczamy do makulatury. Oznacza to, że mogą trafić tylko do jednego kosza przy segregacji śmieci - czyli do odpadów zmieszanych. Podobnie jest z chusteczkami higienicznymi czy papierem lakierowanym.
Wrzucenie zamoczonego kawałka ręcznika do pojemnika na makulaturę spowoduje, że także pozostałe odpady nie będą mogły być poddane recyclingowi.
Jakie produkty można więc wyrzucać do makulatury? To stare książki i zeszyty, gazety, katalogi, ulotki, papier biurowy, kartony, papierowe torby i tektura.
Przed pozbyciem się tych odpadków, należy usunąć ewentualne pozostałości taśmy klejącej i lakierowane etykiety.