Trwa ładowanie...

Co dalej z 800 plus? Zastanawiające słowa Kaczyńskiego

- My prowadzimy debatę z Polakami, bo to dla nich jest ta kampania - oświadczył Jarosław Kaczyński, pytany w wywiadzie dla "Super Expressu" czy dojdzie do przedwyborczej debaty między nim, a liderem PO. Prezes PiS-u zapowiedział też dalsze podnoszenie 800 plus. Mówił też o swojej politycznej przyszłości po jesiennych wyborach i koalicji z Konfederacją.

Co dalej z 800 plus? Zastanawiające słowa KaczyńskiegoCo dalej z 800 plus? Zastanawiające słowa KaczyńskiegoŹródło: East News, fot: Piotr Molecki
d1hnono
d1hnono

Kaczyński zarzucił przewodniczącemu PO częstą - jego zdaniem - zmianę poglądów w istotnych kwestiach.

- Tusk niech sam najpierw zdecyduje się o co mu chodzi, bo nawet jego zwolennicy nie nadążają za nim, tak często zmienia zdanie. Ostatnio objawił się jako przeciwnik migracji, a gdy zaprosiliśmy wszystkie kluby na spotkanie w sprawie migracji w Kancelarii Premiera, by podpisać deklarację pokazującą jasne stanowisko w tej sprawie, to Platforma Obywatelska stchórzyła. Pojawiła się nawet teoria, że ich udział został zablokowany przez Niemca, pana Webera, który szefuje europejskiej frakcji, do której należy PO. My prowadzimy debatę z Polakami, bo to dla nich jest ta kampania - oświadczył.

W rozmowie poruszono tez kwestię zapowiedzianego przez PiS referendum ws. relokacji migrantów. Kaczyński powtórzył, że zadane w nim pytanie, będzie dotyczyło "akceptacji polityki rządu", który sprzeciwia się rzekomemu unijnemu przymusowi w tej sprawie. Jego zdaniem przyjęcie większej ilości migrantów zagroziłoby bezpieczeństwu Polaków i poziomowi ich życia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

d1hnono

Zobacz też: prezes PiS: program wyborczy po wakacjach. Prof. Orłowski: nie spodziewam się niczego nowego

Kaczyński wicepremierem. Już zapowiada odejście z rządu

Lider rządzącej partii był ponadto pytany o swoje obowiązki w rządzie Mateusza Morawieckiego. Pod koniec czerwca prezes PiS ponownie został wicepremierem.

- Jest gotowy projekt nowego podziału zadań, kompetencji, ale tu trochę wyprzedzałbym fakty mówiąc teraz o tym. Projekt nie został ostatecznie zatwierdzony, więc mówiłbym o czymś, czego jeszcze do końca nie ma. Na razie zajmuję się przed wszystkim sprawami, które kiedyś mi przypadały, choć nie jestem przewodniczącym komitetu bezpieczeństwa - przy czym to bezpieczeństwo trzeba traktować szeroko, jak na przykład sprawy bezpieczeństwa energetycznego i różnych zagrożeń, które tutaj istnieją, tych znanych i tych mniej znanych - tłumaczył.

d1hnono

Zapowiedział, że jego obecność w rządzie "jest przejściowa". - Po wyborach, wierzę, że wygranych, nie mam zamiaru kontynuować swojej pracy w rządzie. Powstała sytuacja w której wydawało się, nie tylko mnie, ale większej grupie, że moje wejście do rządu będzie dobre w tym momencie - powiedział prezes PiS.

Dopytywany zaznaczył, że nie bierze pod uwagę zostania premierem.

Koalicja PiS-Konfederacja? Kaczyński chce rozmawiać z Mentzenem

Kaczyński odniósł się również do zapowiedzi Sławoira Mentzena, który pytany o koalicję z PiS stwierdził, że Konfederacja jest gotowa współpracować ze środowiskiem, które będzie realizować program obniżania podatków.

d1hnono

- Polityka jest często nieprzewidywalna. Ta wypowiedź jest z mojego punktu widzenia dość zaskakująca, ale z drugiej strony normalna. Pan Mentzen podbija stawkę. Zawsze tak jest w polityce. Mam nadzieję, że kiedyś zdarzy mi się porozmawiać z panem Mentzenem. Do tej pory słowa z nim nie zamieniłem - oświadczył.

800 plus. Będzie kolejne podwyżka

Mówiąc o polityce socjalnej rządu, lider PiS podkreślił, że podniesienie 500 plus o 300 złotych to nie koniec zmian w tym programie.

Ta podwyżka była konieczna. Tam gdzie jest jedno dziecko, to 500 plus może odgrywać ważną rolę, a w rodzinie gdzie jest więcej dzieci jeszcze większą. W przyszłości, ta suma zapewne znowu będzie podwyższona - przekazał.

d1hnono

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1hnono
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hnono
Więcej tematów