Trwa ładowanie...

Ciało 8-latki na dnie jeziora. Kolejna ofiara kapitana z Cypru

Ciało dziewczynki nurkowie wyłowili z toksycznego jeziora Mitsero na Cyprze. Przypuszczają, że jest to zaginiona w 2016 roku 8-letnia Elena Natalia Bunea - kolejna ofiara 35-letniego kapitana cypryjskiej Gwardii Narodowej.

Share
Ciało 8-latki na dnie jeziora. Kolejna ofiara kapitana z Cypru
Źródło: PAP
dn9i65t

Nicos Metaxa jest nazywany na Cyprze "pierwszym seryjnym mordercą w historii wyspy". Śledczy od pewnego czasu odnajdują ciała kolejnych ofiar zabójcy.

Teraz prawdopodobnie znaleziono ciało 8-letniej Eleny Natali Bunea. Wcześniej nurkowie znaleźli m.in. ciało matki dziewczynki, 36-letniej Livii Florentiny Bunea.

dn9i65t

Dymisja ministra

Przypomnijmy, że w związku z szokującą sprawą seryjnego mordercy kobiet z zagranicy, minister sprawiedliwości Cypru Ionas Nicolaou w czwartek ustąpił ze stanowiska. Wyjaśnił, że robi tak, bo to dla niego kwestia "sumienia i zasad". Zaznaczył jednak, że osobiście nie ponosi odpowiedzialności za fakt, iż policja początkowo nie zajęła się sprawą zaginionych ofiar.

Pod koniec kwietnia na dnie zbiornika wodnego koło Nikozji policja znalazła ludzkie szczątki. Okazało się, że to jedna z siedmiu ofiar greckiego żołnierza, który zabijał na Cyprze cudzoziemki poznane przez internet. Wszystkie jego ofiary były ubogimi imigrantkami. Zgłoszono je jako zaginione, ale policja nie podjęła w tych sprawach dochodzeń.

Zobacz także: Włodzimierz Czarzasty odpowiada Jarosławowi Kaczyńskiemu ws. disco polo

Szokujące odkrycie turysty z Niemiec

Policja wszczęła śledztwo dopiero 14 kwietnia, kiedy niemiecki turysta, fotografując opuszczoną kopalnię pirytu w Mitsero, zobaczył zwłoki kobiety unoszące się na powierzchni wypełnionego wodą szybu. Ciało należało do 38-letniej obywatelki Filipin Mary Rose Tiburcio. Kobieta, która pracowała na Cyprze jako pomoc domowa, zaginęła w maju 2018 r.

dn9i65t

Jej przyjaciółka twierdziła, że w dniu zaginięcia Mary Rose była umówiona z mężczyzną, którego poznała na portalu randkowym. Na spotkanie zabrała ze sobą swoją 6-letnią córkę Sierrę Graze Seucalliuc. Obie zniknęły.

Policja ustaliła, z kim Filipinka miała tego dnia spotkanie. Zatrzymała Nikosa Metaksę, który przyznał się do siedmiu zabójstw popełnionych w latach 2016-2018. Wśród jego ofiar są cztery Filipinki, w tym sześcioletnia Sierra, jedna Nepalka oraz Rumunka Livia Florentina Bunea z ośmioletnią córką Eleną. Z ustaleń policji wynika, że Nikos Metaxa prawdopodobnie zgwałcił także co najmniej dwie inne kobiety z Filipin.

Źródło: mirror.co.uk

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dn9i65t

Podziel się opinią

Share
dn9i65t
dn9i65t
Więcej tematów