Trwa ładowanie...
ddxj53b

Chwile grozy we Włoszech. Trzęsienie ziemi w Rzymie

Chwile grozy o poranku przeżyli mieszkańcy Rzymu i najbliższych okolic, gdzie doszło do trzęsienia ziemi o sile 3,3 w skali Richtera.
Share
11 maja doszło do wstrząsów sejsmicznych w Rzymie
11 maja doszło do wstrząsów sejsmicznych w RzymieŹródło: GETTY, Pacific Press/LightRocket via Ge
ddxj53b

Jak informują włoskie media, w poniedziałkowy poranek doszło do małego trzęsienia ziemi w okolicach stolicy Włoch. O godzinie 5:03 w Rzymie zatrzęsła się ziemia. Epicentrum odnotowano 20 kilometrów od centrum miasta, a siła trzęsienia ziemi wyniosła 3,3 stopnia w skali Richtera. Wstrząsy były wyraźnie odczuwalne w całej stolicy.

Trzęsienie ziemi w Rzymie

Z relacji portalu ilfattoquotidiano.it wynika, że część mieszkańców panicznie zareagowała na wstrząsy. Wczesna pora sprawiła, że wielu mieszkańców jeszcze spało. Ludzie wychodzili na ulice, by sprawdzić, co się dzieje. Na interwencje wzywano też straż pożarną. Z

ddxj53b

- Nie mówimy o silnym szoku spowodowanym trzęsieniem ziemi. To częste zjawisko w naszym kraju. Takich trzęsień rejestrujemy rocznie setki a nawet tysiące. Wstrząsy były odczuwane przez wiele osób. Wiedząc, że Włochy są krajem narażonym na ryzyko wstrząsów sejsmicznych, nie możemy się dziwić ani obawiać trzęsień ziemi o takiej sile - uspokoił Pierfrancesco De Milito, szef biura prasowego włoskiej ochrony ludności podczas rozmowy z "RainNews 24".

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Bez ofiar i szkód

Włoskie władze przekazały, że poranne trzęsienie ziemi nie wyrządziło żadnych szkód w Rzymie i okolicach. Nie ucierpiała też żadna osoba. Przerażający huk wywołany wstrząsami trwał jedynie przez około pół minuty.

Część rzymian zaskoczona była porannym wyjazdem służb w celu sprawdzenia, czy doszło do jakichkolwiek uszkodzeń w wyniku wstrząsów sejsmicznych.

ddxj53b

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddxj53b

Podziel się opinią

Share
ddxj53b
ddxj53b
Więcej tematów