Trwa ładowanie...
d15eg6x

Chwile grozy we Włoszech. Trzęsienie ziemi w Rzymie

Chwile grozy o poranku przeżyli mieszkańcy Rzymu i najbliższych okolic, gdzie doszło do trzęsienia ziemi o sile 3,3 w skali Richtera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
11 maja doszło do wstrząsów sejsmicznych w Rzymie
11 maja doszło do wstrząsów sejsmicznych w Rzymie (GETTY, Pacific Press/LightRocket via Ge)
d15eg6x

Jak informują włoskie media, w poniedziałkowy poranek doszło do małego trzęsienia ziemi w okolicach stolicy Włoch. O godzinie 5:03 w Rzymie zatrzęsła się ziemia. Epicentrum odnotowano 20 kilometrów od centrum miasta, a siła trzęsienia ziemi wyniosła 3,3 stopnia w skali Richtera. Wstrząsy były wyraźnie odczuwalne w całej stolicy.

Trzęsienie ziemi w Rzymie

Z relacji portalu ilfattoquotidiano.it wynika, że część mieszkańców panicznie zareagowała na wstrząsy. Wczesna pora sprawiła, że wielu mieszkańców jeszcze spało. Ludzie wychodzili na ulice, by sprawdzić, co się dzieje. Na interwencje wzywano też straż pożarną. Z

d15eg6x

- Nie mówimy o silnym szoku spowodowanym trzęsieniem ziemi. To częste zjawisko w naszym kraju. Takich trzęsień rejestrujemy rocznie setki a nawet tysiące. Wstrząsy były odczuwane przez wiele osób. Wiedząc, że Włochy są krajem narażonym na ryzyko wstrząsów sejsmicznych, nie możemy się dziwić ani obawiać trzęsień ziemi o takiej sile - uspokoił Pierfrancesco De Milito, szef biura prasowego włoskiej ochrony ludności podczas rozmowy z "RainNews 24".

Trzęsienie ziemi we Włoszech. Bez ofiar i szkód

Włoskie władze przekazały, że poranne trzęsienie ziemi nie wyrządziło żadnych szkód w Rzymie i okolicach. Nie ucierpiała też żadna osoba. Przerażający huk wywołany wstrząsami trwał jedynie przez około pół minuty.

Część rzymian zaskoczona była porannym wyjazdem służb w celu sprawdzenia, czy doszło do jakichkolwiek uszkodzeń w wyniku wstrząsów sejsmicznych.

d15eg6x

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d15eg6x

Podziel się opinią

Share

d15eg6x

d15eg6x
Więcej tematów