Trwa ładowanie...
Chrabota ostrzega przed Ruchem Pięciu Gwiazd. Żakowski: czeka nas "trzęsienie ziemi" w UE

Chrabota ostrzega przed Ruchem Pięciu Gwiazd. Żakowski: czeka nas "trzęsienie ziemi" w UE

Premier Włoch nie znalazł sposobu na rozwiązanie zasadniczych problemów i we Włoszech czai się Ruch Pięciu Gwiazd. To niebezpieczny ruch, który nie ma żadnego pozytywnego programu - mówił w #dzieńdobryPolsko Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", komentując przegraną Matteo Renziego w niedzielnym referendum konstytucyjnym. Zdaniem komentatora WP Jacka Żakowskiego zmiana rządu we Włoszech przyniesie gigantyczne "trzęsienie ziemi" w Unii Europejskiej.

Share
d49xkkr

Chrabota podkreślał, że głosowanie na eurosceptyczny Ruch Pięciu Gwiazd to dowód dekadencji. Żakowski zwracał uwagę, że populistyczne ugrupowanie nie respektuje podstawowych zasad demokratycznych, a jego politycy mają na przykład zakaz występowania w mediach.

- Mamy falę rewolucyjnych zmian w całym systemie kapitalistycznym, które mają niezwykle poważne konsekwencje. Włochy mają duży kłopot z napięciami ekonomicznymi i regionalnymi. Po wyborach będzie prawdopodobnie we Włoszech referendum w sprawie wyjścia ze strefy euro - stwierdził Żakowski, przestrzegając, że może się ono skończyć zwycięstwem eurosceptyków.

- Czy Niemcy wytrzymają to "trzęsienie ziemi"? Prawdopodobnie tak, ale Polaków, którzy mają kredyty we frankach będzie to kosztować fortunę - mówił gość Kamili Biedrzyckiej- Osicy. Również redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" podkreślał, że Europa stoi przed nową rzeczywistością polityczną. - Rozpoznajemy ją dopiero intuicyjnie. Coś się zaczyna dziać - ocenił Chrabota.

oprac. A. Jastrzębski

d49xkkr

Podziel się opinią

Share
d49xkkr
d49xkkr
Więcej tematów