Trwa ładowanie...
d2zxqen
Chrabota ostrzega przed Ruchem Pięciu Gwiazd. Żakowski: czeka nas "trzęsienie ziemi" w UE

Chrabota ostrzega przed Ruchem Pięciu Gwiazd. Żakowski: czeka nas "trzęsienie ziemi" w UE

Premier Włoch nie znalazł sposobu na rozwiązanie zasadniczych problemów i we Włoszech czai się Ruch Pięciu Gwiazd. To niebezpieczny ruch, który nie ma żadnego pozytywnego programu - mówił w #dzieńdobryPolsko Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej", komentując przegraną Matteo Renziego w niedzielnym referendum konstytucyjnym. Zdaniem komentatora WP Jacka Żakowskiego zmiana rządu we Włoszech przyniesie gigantyczne "trzęsienie ziemi" w Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zxqen

Chrabota podkreślał, że głosowanie na eurosceptyczny Ruch Pięciu Gwiazd to dowód dekadencji. Żakowski zwracał uwagę, że populistyczne ugrupowanie nie respektuje podstawowych zasad demokratycznych, a jego politycy mają na przykład zakaz występowania w mediach.

- Mamy falę rewolucyjnych zmian w całym systemie kapitalistycznym, które mają niezwykle poważne konsekwencje. Włochy mają duży kłopot z napięciami ekonomicznymi i regionalnymi. Po wyborach będzie prawdopodobnie we Włoszech referendum w sprawie wyjścia ze strefy euro - stwierdził Żakowski, przestrzegając, że może się ono skończyć zwycięstwem eurosceptyków.

- Czy Niemcy wytrzymają to "trzęsienie ziemi"? Prawdopodobnie tak, ale Polaków, którzy mają kredyty we frankach będzie to kosztować fortunę - mówił gość Kamili Biedrzyckiej- Osicy. Również redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" podkreślał, że Europa stoi przed nową rzeczywistością polityczną. - Rozpoznajemy ją dopiero intuicyjnie. Coś się zaczyna dziać - ocenił Chrabota.

oprac. A. Jastrzębski

d2zxqen

Podziel się opinią

Share
d2zxqen
d2zxqen
Więcej tematów