Trwa ładowanie...
d2vn9jb

Chip walczy o polski Internet

Redakcja Magazynu komputerowego CHIP wystosowała list otwarty do prezesa Telekomunikacji Polskiej S.A. w sprawie utrzymywania przez tę instytucję zbyt wysokich kosztów cen usług teleinformatycznych dla odbiorców indywidualnych.

d2vn9jb
d2vn9jb

Według redakcji Chip-a sytuacja taka, będąca rezultatem nieodpowiedniej polityki władz, musi jak najszybciej ulec zmianie. Ceny usług teleinformatycznych są w naszym kraju stanowczo zbyt wysokie, zwłaszcza jak na kieszeń przeciętnych polskich obywateli. Szczególnie negatywnie wypada zestawienie kosztów dostępu do Internetu w Polsce na tle innych krajów.

Na podstawie przeprowadzonych analiz redakcja miesięcznika wnioskuje, iż możliwe jest ustalenie opłat satysfakcjonujących obie strony: użytkowników i TP SA. Tym bardziej, że lawinowy przyrost liczby internautów sprawia, że utrzymywanie wysokich cen usług teleinformatycznych przez TP SA nie znajduje już uzasadnienia.

"[...] Kierując się zatem interesem rodzimych internautów - naszych czytelników, a Pana klientów - prosimy o rozważenie wprowadzenia kilku nowych taryf za korzystanie z numeru dostępowego 0-202122. Proponujemy zaoferowanie Pana klientom możliwości płacenia za korzystanie z komutowanych usług teleinformatycznych na zasadzie stałego, miesięcznego abonamentu, np. uzależnionego - podobnie jak to czyni Deutsche Telekom - od liczby godzin spędzanych miesięcznie w Sieci. [...] - pisze Piotr Kubiszewski, Redaktor Naczelny CHIp-a. (eRPe)

Więcej informacji o magazynie CHIP można znaleźć na stronach http://www.chip.pl
Z treścią listu otwartego do TP S.A. można zapoznać się w CHIP-ie nr 4/2001 lub na stronach internetowych magazynu.

_ Więcej o wydarzeniach z dziedziny teleinformatyki, sprzęcie komputerowym, oprogramowaniu i biznesie IT znajdziesz w poszczególnych sekcjach_ Serwisu Komputerowego WP

d2vn9jb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vn9jb
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj