WP

Chciał umówić się z 14-latką, sąd go broni. "Niewielu jest bez skazy"

Franciszek G., związkowiec Sierpnia '80, został uniewinniony przez tyski sąd z zarzutu złożenia propozycji obcowania płciowego z osobą podającą się za 14-latkę. Prokuratura zapowiedziała, że będzie odwoływać się od decyzji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura zapowiedziała, że odwoła się od wyroku
Prokuratura zapowiedziała, że odwoła się od wyroku (Agencja Gazeta)
WP

Mężczyzna uległ prowokacji przeprowadzonej przez 29-letnią kobietę. Podając się za 14-latkę najpierw rozmawiała z Franciszkiem G., a potem umówiła się z nim, kiedy 64-latek zaproponował jej seks. Na miejscu spotkania pojawiła się jednak policja, która zatrzymała związkowca Sierpnia '80. Ten przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Sąd zdecydował jednak inaczej - podaje dziennikzachodni.pl.

Za popełniony czyn mężczyźnie groziła grzywna lub pozbawienie wolności do dwóch lat. Prokurator nie skierował jednak takiego wniosku. Wszystko przez to, że wcześniej 64-latek był karany za znęcanie się nad rodziną. Związkowiec został ostatecznie uniewinniony. - Nie wiemy czy oskarżony chciał rzeczywiście umówić się z 14-latką. Pan Franciszek nie jest osobą kryształową, ale niewielu jest bez skazy - argumentował wyrok sędzia Marcin Chrobak.

WP

29-latka miała nagabywać mężczyznę, a wysyłane przez nią zdjęcia miały nie wskazywać, by miała mniej niż 15 lat. 64-latek na spotkanie miał się zgodzić, żeby "zobaczyć co z tego wyjdzie". Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura Rejonowa w Tychach zapowiedziała już, że złoży od niego apelację. Rejestr osób, które zostały skazane za przestępstwo na tle seksualnym ruszył 1 stycznia 2018 r.

Zobacz także: Tak piłkarze Meksyku przygotowują się do mundialu. Imprezują z prostytutkam

Źródło: dziennikzachodni.pl

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP