Trwa ładowanie...
d4mr3el

Były prokurator oskarżony o pedofilię. Rusza jego proces

W środę przed sądem w Piotrkowie Trybunalskim ruszył proces Andrzeja W., byłego prokuratora oskarżonego o pedofilię. Za przestępstwa seksualne wobec dwójki dzieci grozi mu 12 lat więzienia.
Share
Andrzejowi W. za czyny seksualne przeciwko nieletnim, grozi 12 lat więzienia
Andrzejowi W. za czyny seksualne przeciwko nieletnim, grozi 12 lat więzieniaŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Michałowski
d4mr3el

Proces ze względu na charakter oskarżeń i dobro poszkodowanych toczy się z wyłączeniem jawności. Andrzej W. jest oskarżony o popełnienie pięciu brutalnych przestępstw seksualnych przeciwko dwójce dzieci pomiędzy 2008 a 2011 r. - informuje naszemiasto.pl. Mężczyzna został zatrzymany w kwietniu ub. r. i do czasu rozpoczęcia procesu przebywał w areszcie.

- Sprawa została przeciągnięta ze względu na przeszkodę w postaci immunitetu prokuratorskiego. Pod koniec 2015 r. został złożony wniosek o jego uchylenie, który był procedowany aż do kwietnia 2017 r. - tłumaczy Dariusz Sobczyk, pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego.

Zobacz także: Ks. Zieliński: pedofilia występuje wszędzie. Nie ma świętych krów

Akta sprawy liczą aż 60 tomów, a sędzia prowadzący sprawę wyznaczył 14 terminów rozpraw, które mają się odbyć w ciągu dwóch miesięcy. Ze względu na zapewnienie bezstronności procesu postępowanie zostało przeniesione z Kielc do Piotrkowa Trybunalskiego. Oskarżony nie przyznaje się do winy, grozi mu 12 lat więzienia.

Źródło: naszemiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mr3el

Podziel się opinią

Share
d4mr3el
d4mr3el
Więcej tematów