Trwa ładowanie...

Ceremonia "Chakutai no Gi" ma zapewnić lekki poród

Żona drugiego syna cesarza Akihito, księżna
Kiko, spodziewająca się dziecka w końcu września, została poddana tradycyjnej japońskiej ceremonii "Chakutai no Gi",
mającej zapewnić lekki poród oraz zdrowie matki i dziecka.

Ceremonia "Chakutai no Gi" ma zapewnić lekki poródŹródło: AFP
d4kd0q8
d4kd0q8

Jak podał rzecznik dworu cesarskiego w Tokio, Kiko w obecności małżonka i części dworu ubrano w szeroki czerwono-biały jedwabny pas - obi; ostatni węzeł zawiązał małżonek księżnej, Akishino. Obi przekazano w prezencie od jego brata i następcy tronu Naruhito i jego żony Masako; para ta jednak wyjechała na zagraniczny urlop i nie pojawiła się na ceremonii.

Tradycyjnie ceremonii "Chakutai no Gi" poddawane są przyszłe matki w dziewiątym miesiącu ciąży, w wyznaczonym przez astrologów Dniu Psa, co ma gwarantować lekki poród. W przypadku księżnej ceremonię wbrew tradycji przyśpieszono o ponad miesiąc.

Kiko, spodziewająca się dziecka w końcu września, ma kłopoty z donoszeniem ciąży i zapewne potomek urodzi się wcześniej. Na początku lipca dworski lekarz, opiekujący się 39-letnią księżną, nie wykluczył cesarskiego cięcia.

Jakkolwiek informacja o płci oczekiwanego dziecka jest utrzymywana w tajemnicy, Japończycy liczą, iż urodzi się chłopiec. Jeśli tak się stanie, to zgodnie z obecnym prawem będzie on trzecim w kolejności pretendentem do tronu, po księciu Naruhito i księciu Akishino.

Od ponad 40 lat w rodzinie cesarskiej nie przyszedł na świat żaden chłopiec, a prawo w Japonii przewiduje dziedziczenie tronu tylko w linii męskiej. Obecnie w kraju toczy się debata na temat zmiany prawa do sukcesji i możliwości objęcia nim córek cesarskich.

Następca tronu, 45-letni książę Naruhito i jego małżonka, 41-letnia Masako mają tylko jedno dziecko - czteroletnią księżniczkę Aiko.

d4kd0q8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kd0q8
Więcej tematów