Trwa ładowanie...
d49929m

CBA zatrzymało byłego wicedyrektora urzędu marszałkowskiego. Był zamieszany w łapówki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokonali zatrzymania byłego zastępcy dyrektora katowickiego Urzędu Marszałkowskiego. W ręce służb trafił także przedstawiciel jednej ze śląskich firm. Obaj mieli brać udział w przyjmowaniu i wręczaniu łapówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymania CBA. Były zastępca dyrektora urzędu marszałkowskiego podejrzany o branie łapówek
Zatrzymania CBA. Były zastępca dyrektora urzędu marszałkowskiego podejrzany o branie łapówek (East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
d49929m

CBA poinformowało, że śledztwo prowadzone jest w sprawie "przyjmowania oraz udzielania korzyści majątkowych i osobistych". O udział w przestępstwie podejrzewani są pracownicy Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.

Dochodzenie wspólnie z CBA prowadzi Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Wśród zatrzymanych osób jest były wicedyrektor katowickiego Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego oraz przedstawiciel jednej ze śląskich spółek. Według ustaleń służb, firma dostarczała piasek potrzebny do budowy odcinka autostrady A-1 Pyrzowice – Woźniki.

d49929m

Zobacz także: Służby weszły do NIK-u. Rzecznik PiS reaguje

Funkcjonariusze CBA twierdzą, że zastępca dyrektora przyjmował łapówki, w zamian za co ingerował w przyspieszenie wydania decyzji dotyczącej zagospodarowania odpadów znajdujących się w wyrobisku, jakie powstało po wydobyciu piasku.

"Po zakończeniu czynności procesowych mężczyźni trafią do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie usłyszą zarzuty" – poinformowało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

CBA apeluje do osób zamieszanych w sprawę

Służby informują, że każdy kto brał udział w przestępstwie polegającym na wręczaniu łapówek powinien zgłosić się do Delegatury CBA w Katowicach. Funkcjonariusze przekonują, że istnieje w ich przypadku możliwość skorzystania z tzw. klauzuli niekaralności.

"Sprawca musi przy tym powiadomić o tym fakcie zanim organ ten o nim się dowiedział i ujawnić wszystkie istotne okoliczności przestępstwa" – informują przedstawiciele biura.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d49929m

Podziel się opinią

Share
d49929m
d49929m
Więcej tematów