Trwa ładowanie...
d21tf08

CBA ma nowego szefa. Premier powołał płk. Andrzeja Stróżnego

Zakończyła się czteroletnia kadencja Ernesta Bejdy na stanowisku szefa CBA. Premier powołał w to miejsce nową osobę - szefa katowickiej Delegatury ABW płk. Andrzeja Stróżnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego szefa CBA
Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego szefa CBA (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d21tf08

"W związku z końcem kadencji szefa CBA Ernesta Bejdy premier Mateusz Morawiecki bardzo dziękuje za jego służbę. Na pełniącego obowiązki szefa CBA premier powołał płk. Andrzeja Stróżnego" - poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Mueller.

To potwierdzenie nieoficjalnych informacji sprzed kilku godzin. TVP Info twierdziło, że Stróżny ma zostać powołany jako p.o. szef CBA na trzy miesiące. Nowy szef Biura rozpoczął pracę w ABW w październiku 2006 r. Wcześniej był policjantem.

d21tf08

"Z wykształcenia płk Stróżny jest prawnikiem, absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czasie pełnienia służby Andrzej Stróżny ukończył wiele specjalistycznych kursów, był nagradzany państwowymi odznaczeniami, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Zasłużony dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Zasłużony Policjant" - podano na stronie gov.pl.

Ernest Bejda stał na czele CBA od 2016 r. Od 2015 do 2016 roku pełnił obowiązki szefa CBA. W latach 2006-2009 zastępcą szefa Biura. W styczniu informowano, że podał się do dymisji, ale jej nie przyjęto. Jego decyzja miała mieć związek z wyprowadzaniem pieniędzy z funduszu operacyjnego Biura przez jedną z pracownic.

Zobacz też: "Trochę dziwna filozofia". Michał Kamiński kpi z Krystyny Pawłowicz

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21tf08

Podziel się opinią

Share
d21tf08
d21tf08
Więcej tematów