Trwa ładowanie...
d2thy9b

Były student oskarżony o masakrę w Oakland

Były student pielęgniarstwa One Goh został w środę oskarżony o zabójstwo siedmiu osób i usiłowanie zabójstwa dalszych trzech na jednej z uczelni w Oakland, w stanie Kalifronia. Grozi mu kara śmierci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Strzelanina w USA
Strzelanina w USA (PAP/EPA, Fot: Peter DaSilva)
d2thy9b

Goh dokonał w w ub. poniedziałek masakry na uniwersytecie Oikos, otwierając ogień odo byłych kolegów. Siedem osób poniosło śmierć a trzy zostały ranne.

Zdołał on zbiec ale wkrótce oddał się w ręce policji w jednym ze sklepów odległym o kilka kilometrów od uniwersytetu Oikos. Według policji, Oh przyznał się do wejścia teren uniwersytetu z pistoletem i czterem magazynkami amunicji oraz do otwarcia ognia do napotkanych osób.

Szef policji w Oakland Howard Jordan powiedział, że Goh współpracuje z organami wymiaru sprawiedliwości, ale "nie ma specjalnych wyrzutów sumienia". Dodał, że zdaniem śledczych, Goh zamierzał zastrzelić dyrektorkę programu nauczania pielęgniarstwa Ellen Cervellon, ale nie było jej wówczas na uczelni. Dowiedziawszy się o tym Goh rozpoczął strzelaninę w salach lekcyjnych. Zamierzał też zemścić się za szykany na byłych kolegach.

d2thy9b

Goh zrezygnował z dalszej nauko na uniwersytecie w listopadzie ub. r. i domagał się od Cervellon zwrotu całości wniesionej opłaty za naukę. Zwrócono mu jednak tylko część pieniędzy.

Według znajomych Goha, przeżywał on ostatnio trudny okres. Jego brat, sierżant armii USA, zginął w marcu w wypadku samochodowym a rok temu zmarła w Korei Południowej jego matka. Został też eksmitowany przez właścicieli wynajmowanego mieszkania za niepłacenie czynszu.

Masakra na uniwersytecie Oikos była najtragiczniejszym tego rodzaju incydentem na amerykańskiej uczelni od 2007 r. kiedy to jeden ze studentów uniwersytetu Virginia Tech zastrzelił 32 osoby i ranił 25 a następnie popełnił samobójstwo.

d2thy9b

Podziel się opinią

Share
d2thy9b
d2thy9b
Więcej tematów