Trwa ładowanie...

Burza wokół wpisu Grzegorza Schetyny. "Haniebne porównanie"

19 października 1984 r. ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa i zamordowany. W Polsce obchodzono 35 rocznicę jego śmierci. Burzę wywołał tego dnia wpis Grzegorza Schetyny. Porównał Popiełuszkę do Piotra Szczęsnego.

Burza wokół wpisu Grzegorza Schetyny. "Haniebne porównanie"Źródło: East News
d2ivsgs
d2ivsgs

19 października obchodziliśmy 35. rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, który został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa i zamordowany. W sobotę w całej Polsce organizowane zostały uroczystości upamiętniające duchownego.

W sieci pojawiło się wiele wpisów polityków i dziennikarzy. Internauci przypominają o wielkiej roli duchownego w historii Polski, a także ubolewają, że nikt z zleceniodawców nie odpowiedział za zbrodnię morderstwa.

Głos zabrał także szef PO Grzegorz Schetyna. "Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz druga rocznica śmierci Piotra Szczęsnego - 'Szarego Człowieka'; obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich, składamy im hołd" - napisał w sobotę na Twitterze.

d2ivsgs

Piotr Szczęsny 19 października podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki. Zmarł 10 dni później. W miejscu, w którym podpalił się mężczyzna widnieje betonowa płyta z napisem: "ja, zwykły szary człowiek". To nawiązanie do listu, który pozostawił po sobie Piotr Szczęsny. Wynikało z niego, że jego czyn był formą sprzeciwu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Porównanie Popiełuszki do Szczęsnego wywołało oburzenie. "Panie przewodniczący, wstyd!" - skomentował wpis szef KPRM Michał Dworczyk. Patryk Jaki nazwał słowa Schetyny haniebnymi. Podobnie napisał wiceszef MS Sebastian Kaleta. "Haniebny wpis. Dla Schetyny reżim mordujący ks. Popiełuszko = demokratycznie wybrany przez Polaków (po raz 2) rząd PiS. Przypominam, że to Schetyna wysłał w tym roku do PE elity PZPR obecne tam w czasie mordu na ks. Popiełuszce" - podsumował.

Głos zabrał także pisarz Jacek Piekara. "Schetyna przyrównuje kapłana zamęczonego na śmierć przez komunistów z samobójcą, który targnął się na życie, bo nie podobał się polityczny wybór współobywateli w demokratycznym kraju. To skala moralnego upadku Schetyny, ale też kolejna próba banalizacji zbrodni komunistów" - napisał.

Pojawiły się także wpisy, przypominające, że tego samego dnia zginął Marek Rosiak, pracownik biura poselskiego PiS w Łodzi, zamordowany przez Ryszarda Cybę, byłego członka PO.

Źródło: Twitter/Polsat News

d2ivsgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ivsgs
Więcej tematów