Trwa ładowanie...
d1jbs1r

Znicze ku pamięci Piotra Szczęsnego. Rocznica samospalenia

Zapaleniem zniczy i odczytaniem manifestu Piotra Szczęsnego "Szarego Człowieka" uczczono w kilku miastach Polski drugą rocznicę aktu samospalenia, którego dokonał mężczyzna. Spotkania zorganizował Komitet Obrony Demokracji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Znicze i kwiaty w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego w Warszawie
Znicze i kwiaty w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego w Warszawie (East News)
d1jbs1r

W Kielcach grupa około trzydziestu osób uczciła pamięć Piotra Szczęsnego, który dwa lata temu przed Pałacem Kultury w Warszawie oblał się łatwopalną substancją i podpalił w proteście przeciwko polityce rządów Prawa i Sprawiedliwości - relacjonuje echodnia.eu.

Pamięć Szczęsnego uczczono także w w Warszawie i Krakowie.

East News

Zapalono znicze i odczytano manifest, który napisał Szczęsny. Jego treść umieścił na ulotkach, które rozrzucił przed samospaleniem 19 października 2017 r.

"A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać, aż wszystko zrobią za was politycy – bo nic nie zrobią! (...) Obudźcie się! Jeszcze nie jest za późno!" - napisał Piotr Szczęsny.

East News

Spotkania z okazji drugiej rocznicy jego śmierci KOD zapowiadał w kilku miastach Polski. Jego tragedię wspomniała również aktorka Maja Komorowska.

d1jbs1r

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jbs1r

Podziel się opinią

Share

d1jbs1r

d1jbs1r
Więcej tematów