Trwa ładowanie...

Upamiętniono śmierć Piotra Szczęsnego. Pod PKiN wmurowano płytę

Przed Pałacem Kultury i Nauki wmurowano płytę upamiętniającą "Zwykłego szarego człowieka" - Piotra Szczęsnego. Mężczyzna 19 października podpalił się przed PKiN i zmarł 10 dni później.

Share
Upamiętniono śmierć Piotra Szczęsnego. Pod PKiN wmurowano płytę
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: b/d
dydewzp

Tablicę wmurowano dokładnie w miejscu tragedii sprzed miesiąca. - Zwykły, #SzaryCzłowiek został dziś upamiętniony na pl. Defilad - napisała na Twitterze prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz dodając treść homili wygłoszonej podczas pogrzebu przez ks. Adama Bonieckiego.

W miejscu, w którym podpalił się mężczyzna widnieje betonowa płyta z napisem: "ja, zwykły szary człowiek". To nawiązanie do listu, który pozostawił po sobie Piotr Szczęsny.

dydewzp

- Ja zwykły, szary człowiek wzywam was wszystkich - nie czekajcie dłużej! Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko, dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziemy czekać aż wszystko zrobią za was politycy, bo nie zrobią. Obudźcie się jeszcze nie jest za późno! - napisał Piotr Szczęsny.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dydewzp

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dydewzp
dydewzp
Więcej tematów