Trwa ładowanie...

Burmistrz Koła miał ustawić przetarg na śmieciarkę. Grozi mu do 10 lat więzienia

Stanisławowi M., który jest burmistrzem Koła, postawiono zarzut przekroczenia uprawnień wynikających ze sprawowanej funkcji. Mężczyzna, który miał wziąć udział w ustawieniu przetargu na śmieciarkę, nie przyznał się do winy. W środę rano został zatrzymany przez CBA.

Share
Burmistrz Koła miał ustawić przetarg na śmieciarkę. Grozi mu do 10 lat więzienia
Źródło: Youtube.com
d30j40i

Rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki poinformował, że burmistrz Koła Stanisław M. w złożonych wyjasnieniach "zanegował ustalenia, które dały podstawę do przedstawienia zarzutu".

Burmistrz wielkopolskiego Koła został zatrzymany w środę rano przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku ze śledztwem dotyczącym ustawiania przetargów na śmieciarki.

Jak poinformował Bukowiecki, mężczyzna usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień wynikających z pełnionej przez niego funkcji. Z ustaleń śledczych wynika, że burmistrz miał wydać polecenie zorganizowania i przeprowadzenia w Miejskim Zakładzie Komunalnym w Kole przetargu na zakup śmieciarki, w taki sposób, aby wymogi zamówienia spełniała tylko oferta jednego podmiotu, od którego pojazd został zakupiony.

Ile kosztuje spóźnienie? Przekonał się o tym polski producent autobusów Autosan

W zamian sfinansowana została budowa siłowni plenerowej na terenie miasta. Rzecznik dodał, że ustawiony przetarg miał wartość ponad 580 tys. zł. Wobec podejrzanego zastosowano: poręczenie majątkowe, zawieszenie w pełnieniu funkcji burmistrza i dozór policyjny. Ma też zakaz kontaktowania się z osobami występującymi w śledztwie.

d30j40i

Zatrzymanych jest więcej

Stanisław M. jest szóstą osobą podejrzaną w tym śledztwie. Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA przypomniał, że wcześniej w tej sprawie funkcjonariusze biura zatrzymali pięć innych osób. Łódzka Prokuratura Regionalna postawiła im już zarzuty. Podejrzewa je o ustawienie przetargów – zmowę przetargową w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych.

Przetargi ogłoszono w 2016 r. i opiewały w sumie na ponad 2,5 mln złotych. Agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali wtedy prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty dotyczące zmowy przetargowej.

d30j40i

Podziel się opinią

Share
d30j40i
d30j40i
Więcej tematów