Trwa ładowanie...

CBA zatrzymało burmistrza Koła

Funkcjonariusze CBA zatrzymali burmistrza Koła Stanisława M. Sprawa dotyczy przetargów na kwotę 2,5 mln złotych. To już szósta zatrzyma w związku z tym śledztwem osoba.

CBA zatrzymało burmistrza KołaŹródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d27s9f3
d27s9f3

Śledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka delegatura CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Łodzi. Dotyczy ono procederu ustawienia przetargów - zmowy przetargowej w trzech spółkach miejskich na korzyść jednej z wrocławskich firm.

Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia weszli w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi w 2016 roku przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych. Łączna wartość przetargów wyniosła 2,5 mln zł.

Agenci CBA z Łodzi zatrzymali już prezesa i handlowca z wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami m.in. specjalistycznych ciężarówek, prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty dotyczące zmowy przetargowej.

d27s9f3

Z nowych ustaleń CBA i Prokuratury Regionalnej w Łodzi wynika, że w sprawę zamieszany był także zatrzymany burmistrz Koła. Miał on przyjmować korzyści majątkowe, w zamian za wyeliminowanie innych oferentów.

Jak informuje CBA w komunikacie, zatrzymany burmistrz Stanisław M. jeszcze w środę ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty.

Agenci CBA przeszukują biura w Urzędzie Miasta w Kole oraz w dwóch spółkach komunalnych w Kole.

Źródło: CBA

d27s9f3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27s9f3
Więcej tematów