Trwa ładowanie...
d2vcg5a

Bukmacherzy: William i Kate doczekają się potomka w 2013 r.

Wprawdzie bukmacherzy nadal przyjmują zakłady, że książę William i jego żona Kate mogą doczekać się potomka jeszcze w 2012 roku - jeśli księżna już teraz byłaby w ciąży - ale za najbardziej prawdopodobny uważany jest rok 2013.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę William z żoną Kate
Książę William z żoną Kate (PAP/EPA, Fot: Facundo Arrizabalaga)
d2vcg5a

Pogłoski o tym, że księżna Cambridge Catherine, jak obecnie jest nazywana, może być w ciąży, wywołały doniesienia o tym, że wybiera luźne sukienki i odrzuca produkty zawierające orzeszki ziemne.

Książęca para wzięła ślub 29 kwietnia 2011 r. w Opactwie Westminsterskim.

W pierwszym roku małżeństwa William i Kate byli pochłonięci sprawami niesprzyjającymi planom powiększenia rodziny, m.in. przeprowadzką do Pałacu Kensington, służbą Williama na Falklandach i przygotowaniami do diamentowego jubileuszu Elżbiety II.

d2vcg5a

Aby Kate mogła urodzić dziecko w grudniu, musiałaby zajść w ciążę w marcu, kiedy książęca para była razem tylko przez 10 dni.

Bukmacherzy obstawiają 7 do 4, że dziecko Williama i Kate urodzi się w 2012 r., 8 do 13 - że przyjdzie na świat w 2013 r. oraz 12 do 1 - że wydarzenie to nastąpi w 2014 r. lub w 2015 r.

Zakłady przyjmowane są też na imię, które otrzyma dziecko Williama i Kate. Najczęściej typowany jest John (8:1) i Frances (9:1), rzadziej George i Charles (10:1), a najrzadziej Amelia (25:1).

Na ogół dzieci w rodzinie królewskiej przychodzą na świat stosunkowo wcześnie po ślubie rodziców. Elżbiecie II, która wyszła za mąż za księcia Grecji i Danii Filipa 20 listopada 1947 r., najstarszy syn, książę Walii Karol, urodził się po 12 miesiącach - 14 listopada 1948 r.

d2vcg5a

Karol i jego pierwsza żona Lady Diana Spencer zostali rodzicami w 11 miesięcy po ślubie.

Dłużej zajęło powiększenie rodziny bratu Karola, księciu Yorku Andrzejowi i jego (obecnie byłej) żonie Sarze (2 lata); jeszcze dłużej czekała księżniczka Anna wraz z (już też byłym) mężem Markiem Phillipsem (4 lata), a najdłużej - najmłodsze z dzieci Elżbiety II, książę Wessex Edward, który został ojcem pięć lat po ślubie.

Zgodnie z tradycją wszystkie dzieci urodzone w rodzinie królewskiej są podawane do chrztu w sukience, którą po raz pierwszy w 1841 r. miała na sobie najstarsza córka królowej Wiktorii. Sukienka ta została uszyta z tego samego gatunku jedwabiu, obszytego taką samą koronką, z jakiego uszyto suknię ślubną samej Wiktorii.

Wszystkie dzieci w brytyjskiej rodzinie królewskiej są chrzczone wodą z Jordanu, gdzie św. Jan Chrzciciel ochrzcił Chrystusa. Królewskim dzieciom nie wystarcza też dwoje rodziców chrzestnych, jak zwykłym śmiertelnikom. Zazwyczaj mają ich pięcioro lub sześcioro. Często są to przedstawiciele zaprzyjaźnionych rodów królewskich lub rodowa szlachta.

d2vcg5a

Podziel się opinią

Share

d2vcg5a

d2vcg5a
Więcej tematów