Trwa ładowanie...

Brudziński: Donald Tusk urządza szopkę i zapomina wziąć kanapek

- Prokuratura wzywa obywatela Tuska, a nie żadnego króla Europy czy prezydenta Europy, tylko obywatela Tuska w charakterze świadka, ponieważ są wątpliwości jego wiedzy, zgody lub braku zgody na współpracę, niezwykle bulwersującą - skomentował przyjazd szefa Rady Europejskiej do Polski poseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Brudziński: Donald Tusk urządza szopkę i zapomina wziąć kanapekŹródło: WP.PL, fot: WP
d7my0fx
d7my0fx

Gość "Śniadania w Trójce" odniósł się do słów Donalda Tuska, który po przesłuchaniu w prokuraturze w sprawie współpracy pomiędzy Służbą Kontrwywiadu Wojskowego a rosyjską FSB, zdradził dziennikarzom, że od "wczoraj nie jadł żadnego posiłku i musi nadrobić zaległości".

- Tusk za podszeptem przywołanego na pomoc Ostachowicza, Grasia czy kogokolwiek innego urządza szopkę i zapomina wziąć kanapki – jak słusznie zauważył Paweł Szefernaker – do Pendolino i potem pochlipuje, że był głodny, bo dostał tylko kawę i herbatę -
stwierdził wicemarszałek Sejmu.

- Wygląda na to, że Małgorzata Tusk, robiąc świąteczne zakupy w świetle fotoreporterów tabloidów na sopockim ryneczku zapomniała zapakować kanapki Tuskowi do Pendolino i chłopina przyjechał głodny - dodał.

d7my0fx

"Jazda pociągiem to teatr i ściema"

Poseł Brudziński przywołał w swojej wypowiedzi sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Pawła Szefernakera, który ocenił ostatnio w TVN24, że: "Przewodniczący Tusk w ramach teatru i ściemy powiedział po przesłuchaniu, że jest na czczo".

- Gdyby nie udawał i nie jeździł specjalnie pociągiem na przesłuchania, to wiedziałby, że miliony Polaków, które jeżdżą koleją, są do tego przyzwyczajone i zabierają kanapki ze sobą na podróż. Jeżeli ktoś od czasu do czasu jeździ dla picu i ściemy, mógł o tych kanapkach zapomnieć - komentował Szefernaker.

d7my0fx

Jajecznica od PiS dla Donalda Tuska

Joachim Brudziński stwierdził, że "wygląda na to, że ani Graś, ani Tusk nie potrafią już robić kanapek". - Tak się odzwyczaili na brukselskich salonach od takich codziennych czynności jak zrobienie kanapek do pociągu – dodał Brudziński, ironizując, że następnym razem PR-owcy Prawa i Sprawiedliwości z siedziby partii przy ul. Nowogrodzkiej usmażą Tuskowi jajecznicę.

W środę Donald Tusk zeznawał w warszawskiej prokuraturze, jako świadek w śledztwie dotyczącym współpracy Służby Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Na dworcu Centralnym pojawiło się sporo jego zwolenników jak i przeciwników.

Źródło: Polskie Radio, 300polityka.pl

d7my0fx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7my0fx
Więcej tematów