ycipk-49dnsc

Brak aresztu dla Mariusza Antoniego K. Prokuratura złożyła zażalenie

Nowe fakty ws. zatrzymania Mariusza Antoniego K. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu złożyła we wtorek zażalenie na odmowę aresztowania byłego polityka PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe informacje ws. Mariusza Antoniego K.
Nowe informacje ws. Mariusza Antoniego K. (PAP)
ycipk-49dnsc

O decyzji tarnobrzeskich śledczych informuje interia.pl za PAP. Prokuratura domaga się trzymiesięcznego aresztu dla Mariusza Antoniego K.

- Uważamy, że powinien być zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy" - powiedział we wtorek rzecznik tarnobrzeskiej prokuratury Andrzej Dubiel.

Od grudnia 2017 roku prowadzone jest śledztwo ws. niegospodarności, powoływania się na wpływy i fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez Polską Grupę Zbrojeniową.

ycipk-49dnsc

Przypomnijmy: pod koniec stycznia funkcjonariusze CBA zatrzymali sześć osób w związku ze śledztwem, prowadzonym "na podstawie materiałów własnych CBA". Chodzi o byłego rzecznika MON Bartłomieja M., byłego polityka PiS Mariusza Antoniego K., byłego członka zarządu spółki PGZ S.A. Radosława O. (to dobry znajomy Bartłomieja M. z apteki w Łomiankach - przyp. red.), a także trzech byłych pracownikach MON oraz spółki PGZ.

Bartłomiej M. i Mariusz Antoni K. usłyszeli zarzuty powoływania się wspólnie na wpływy w instytucji państwowej i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu określonych spraw celem uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 90 tys. zł.

Były rzecznik MON decyzją sądu trafił do aresztu. Z kolei w przypadku Mariusza Antoniego K. Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zarządził środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

ycipk-49dnsc

Zobacz także: Afera z taśmami Kaczyńskiego. Marcinkiewicz ujawnia, co się działo w PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-49dnsc
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-49dnsc

ycipk-49dnsc
ycipk-49dnsc