Trwa ładowanie...
ycipk-3f3vca

Borys Budka został przewodniczącym klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej

Kandydaturę Borysa Budki zgłosił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Wiceszefowie i pozostali członkowie prezydium mają zostać wybrani w środę. Zapadła również decyzja ws. nazwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Borys Budka został szefem klubu KO w Sejmie
Borys Budka został szefem klubu KO w Sejmie (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-3f3vca

Borys Budka został jednogłośnie wybrany szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej PO Nowoczesna Inicjatywa Polska Zieloni. Jego kandydaturę na to stanowisko zgłosił lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Budka na Twitterze podziękował za udzielone poparcie i zaufanie. Zapowiedział również, że zabiera się do pracy. W mediach społecznościowych pogratulowali mu m.in. Dariusz Joński z Inicjatywy Polskiej i Monika Wielichowska z PO. Kamila Gasiuk-Pihowicz oceniła go jako "pracowitego, merytorycznego i godnego zaufania".

ycipk-3f3vca

Wiceprzewodniczący KO oraz pozostali członkowie prezydium mają zostać wybrani w środę - informuje PAP. O funkcje ubiegają się Waldy Dzikowski z PO, Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej, Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej i Małgorzata Tracz z Zielonych.

Budka skomentował przy okazji swój start na przewodniczącego PO. Stwierdził, że to "kwestia dobrej organizacji". - Ta drużyna zapowiada się perspektywicznie. Jestem przekonany, że lidera poznaje się po tym, jak potrafi wykorzystać potencjał osób, którzy grają z nim w drużynie. Będę kapitanem, ale na pewno nie solistą - skomentował.

Bogdan Zdrojewski mówi jasno o wymianie Schetyny i o kandydacie PO na prezydenta

ycipk-3f3vca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3f3vca

ycipk-3f3vca
ycipk-3f3vca