Trwa ładowanie...

Bon dla nauczycieli. Będzie pomoc? Przemysław Czarnek podjął decyzję

Bon dla nauczycieli. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podjął decyzję ws. pomocy dla nauczycieli, którzy prowadzą zdalne nauczanie. Jak podkreślił, do MEN w tej sprawie wpłynęło aż 1500 wniosków od pedagogów i związkowców.
Share
Bon dla nauczycieli. Będzie pomoc? Przemysław Czarnek podjął decyzję
Bon dla nauczycieli. Będzie pomoc? Przemysław Czarnek podjął decyzjęŹródło: Pixabay
d3512sf

Przemysław Czarnek zabrał głos ws. programu "bon dla nauczycieli". Chodzi o 500 złotych, które nauczyciele mogą otrzymać od Ministerstwa Edukacji i Nauki na poprawienie jakości zdalnego nauczania.

Bon dla nauczycieli. Przemysław Czarnek podjął decyzję

- Po konsultacjach dzisiaj podpisuję rozporządzenie dotyczące wsparcia zdalnego nauczania dla nauczycieli, którzy prowadzą tę naukę teraz i będą prowadzić przez dłuższy czas. Przekazujemy na to 300 milionów złotych - poinformował Przemysław Czarnek.

d3512sf

Jak dodał, w 2020 roku rząd przeznaczył aż miliard złotych na osprzętowienie i cyfryzację szkół. - Bardzo dziękuję za to panu premierowi, a także panu Dariuszowi Piontkowskiemu, który tę naukę zdalną wdrażał jako pierwszy - podkreślił minister edukacji i nauki.

Budżet UE. Niecodzienna sytuacja w studiu. Marcin Horała zgodził się z... Donaldem Tuskiem

- W ramach tego miliarda złotych jest te 300 milionów nabon dla nauczycieli na narzędzia elektroniczne. Refundacja dotyczy sprzętu zakupionego od 1 września przez nauczycieli, którzy prowadzą zdalne nauczanie - zaznaczył Przemysław Czarnek.

d3512sf

Minister podkreślił, że zakup sprzętu będzie objęty przez szeroki katalog różnego rodzaju elektroniki. - W tym katalogu, który dotyczy bonu dla nauczycieli, znajdują się sprzęty, które wymieniliśmy wcześniej, a także te postulowane przez związki i nauczycieli - tłumaczył Przemysław Czarnek i dodał, że MEN będzie podejmował kolejne działania w celu poprawy sytuacji związanej ze zdalnym nauczaniem.

Bon dla nauczycieli. Przemysław Czarnek: Ten program jest potrzebny

Głos zabrał też Dariusz Piontkowski. - Ten bon dla nauczycieli ma inną formułę, niż wcześniejsza pomoc. Wtedy te pieniądze płynęły bezpośrednio do szkół, a nowa inicjatywa pozwala na zakup urządzeń, które nauczanie zdalne przemienią w bardziej efektywne - mówił były szef MEN.

- Wpłynęło do nas 1500 wniosków o uproszczenie tego systemu uzyskania refundacji. To będzie jeden wniosek, tam nauczyciel ma podać swoje dane, wskazać zakup oraz pokwitowanie, które je potwierdza. Pozostała procedura jest już poza nauczycielem - dodał polityk.

d3512sf

Zdaniem Piontkowskiego bon dla nauczycieli wpłynie na efektywność zdolnego nauczania, a także polepszy jakość kształcenia polskich uczniów i studentów.

W trakcie konferencji padły też pytania od dziennikarzy. Jedno z nich dotyczyło bonu dla nauczycieli w przedszkolach. - Dziś refundacja dotyczy tych nauczycieli, którzy prowadzą zdalne nauczanie. Przedszkola na ten moment pracują stacjonarnie - tłumaczył Przemysław Czarnek. - Ten program jest potrzebny po to, by zdalne nauczanie w naszych szkołach było bardziej efektywne - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3512sf

Podziel się opinią

Share
d3512sf
d3512sf
Więcej tematów