Trwa ładowanie...
dunuq84

Bohater wielkiej afery współorganizował najważniejszą imprezę "dobrej zmiany"

Główny bohater infoafery Janusz J. współorganizował Kongres 590. Jest oskarżony i podejrzany o korupcję oraz zmowy w kilku głośnych przetargach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W kongresie uczestniczyły najważniejsze osoby w państwie
W kongresie uczestniczyły najważniejsze osoby w państwie (East News)
dunuq84

Janusz J. to główny bohater tzw. infoafery. Ma kilka aktów oskarżenia i zarzuty w kolejnym śledztwie. Ale współorganizował w tym roku Kongres 590 - czytamy na OKO.press.

Organizatorem imprezy jest fundacja nadzorowana przez szefów najważniejszych polskich instytucji finansowych i działaczy PiS. Partnerami - państwowe spółki. Gośćmi - najważniejsi politycy. Patronem natomiast - Andrzej Duda.

W rozmowie z OKO.press Janusz J. przekonuje, że sam Kongres 590 to dla jego firmy i dla niego "nie klient”. Usługi podczas tej imprezy świadczył za darmo.

dunuq84

Kongres 590

W listopadzie tego roku w Jasionce koło Rzeszowa odbył się Kongres 590 pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej.

Janusz J. jest głównym bohaterem głośnej afery związanej z korupcją przy informatyzacji MSWiA i kilku innych instytucji, czyli tzw. infoafery.

dunuq84

Pierwsze osoby CBA zatrzymało w 2011 r.: M., jego żonę oraz szefa jednej z firm Janusza J., podejrzanego o wręczenie łapówki za wygraną w przetargu.

Oprócz nich zarzuty usłyszeli m.in. wiceszef GUS (odwołany zaraz potem) Krzysztof K., Monika F., naczelnik wydziału zamówień publicznych w MSZ, i przedstawiciele firm informatycznych.

W toku postępowania zebrano też dowody przestępstw związanych z zamówieniami także w innych instytucjach, w tym MSZ i GUS. W sumie zatrzymano 41 osób, które usłyszały ok. 70 zarzutów.

dunuq84

Podziel się opinią

Share

dunuq84

dunuq84
Więcej tematów