Trwa ładowanie...

Błaszczak składa zawiadomienie ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego

Burza po ostrych słowach Władysława Frasyniuka dotyczących polskich pograniczników. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. znieważenia żołnierzy.

Share
Błaszczak składa zawiadomienie ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego
Błaszczak składa zawiadomienie ws. znieważenia żołnierzy Wojska Polskiego Źródło: East News
dtca7cy

- Patrzę z niepokojem na tę arogancję, chamstwo, prostactwo. Słowo "żołnierz" jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na polskich misjach poza granicami - powiedział na antenie TVN24 Władysław Frasyniuk. Jak przekonywał, "tak nie postępują żołnierze".

Frasyniuk określił także funkcjonariuszy Służby Granicznej i żołnierzy jako "watahę psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi".

- Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie - plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie - ocenił opozycjonista.

dtca7cy

Błaszczak: Składam zawiadomienie

Na słowa Frasyniuka zareagował szef MON.

"Szkoda słów i komentarzy na prostacką wypowiedź jednego z najważniejszych autorytetów TVN24. Takie zachowania trzeba konsekwentnie zwalczać" - napisał na Twitterze.

Błaszczak zadeklarował także złożenie doniesienia do prokuratury w tej sprawie.

Do słów Frasyniuka odniósł się także poseł Sylwester Tułajew z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk stwierdził, że Frasyniuk powinien przeprosić funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego, za swoje słowa. Jak podkreślił, osoby te "każdego dnia narażają własne życie strzegąc bezpieczeństwa obywateli i naszej Ojczyzny"

"Strzelali do ludzi". Cimoszewicz o przyszłości Afganistanu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
dtca7cy

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtca7cy
dtca7cy
Więcej tematów