Trwa ładowanie...
d4kou4a

Biurowiec obok Kolumny Zygmunta. Pozwolenie wydała matka współtwórcy

Ruszyła najbardziej kontrowersyjna inwestycja w Warszawie, czyli budowa biurowca przy Placu Zamkowym. Budynek projektował architekt, zgodę na budowę wydała jego matka, urzędniczka. Zrobiła to z upoważnienia prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - pisze "Wprost".

Share
d4kou4a

Na Starym Mieście, 80 metrów od Kolumny Zygmunta stanie okazały biurowiec za 130 mln złotych. Żadna inna inwestycja nie rozpaliła ostatnio w Warszawie aż takich emocji. Jednym z współtwórców projektu biurowca jest architekt Bartosz Naperty.

Projekt budowlany zatwierdziła i wydała pozwolenie na budowę jego matka Jolanta Zdziech-Naperty, która jest naczelniczką wydziału architektury i budownictwa na warszawskim Śródmieściu. Bez jej decyzji inwestycja nie mogłaby ruszyć.

Naperty, jeszcze w pierwszej połowie października, chwalił się projektem biurowca na internetowej stronie swojej pracowni architektonicznej. Wiadomości jednak zniknęły.

d4kou4a

- Nie wiem, dlaczego tej informacji już nie ma. Może zniknęła przy jakichś zmianach na stronie?- mówi dziennikarzom "Wprost" Bartosz Naperty, który jednocześnie przyznał, że był jednym z projektantów biurowca przy Senatorskiej.

Jolantę Zdziech-Naperty "Wprost" spytał, czy przed podjęciem decyzji informowała przełożonych, że współtwórcą koncepcji architektonicznej budynku jest jej syn? - Nie robiłam tego. Nie było takiej potrzeby - mówi. Pani naczelnik wskazuje, że rola jej syna w tym projekcie nie była kluczowa.

d4kou4a

Podziel się opinią

Share
d4kou4a
d4kou4a
Więcej tematów